00:30 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Pabrėžiama, kad toks sprendimas priimtas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Valdo Rakučio straipsnyje "Tarptautinė Holokausto diena ir istorinė atmintis" paskelbtų teiginių, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

  Pabrėžiama, kad toks sprendimas priimtas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

  "Nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą priimtas išnagrinėjus Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkės pareiškimą, kuriame buvo nurodyta, jog, minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Seimo narys, istorikas Valdas Rakutis internetiniame portale paskelbė straipsnį "Tarptautinė Holokausto diena ir istorinė atmintis", kuriame galbūt viešai skatino neapykantą žydams dėl jų tautybės, taip pat galimai neigė Holokaustą", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad pareiškėja prašė įvertinti, ar straipsnyje paskelbtais teiginiais nebuvo padarytos nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) ir 170-2 str. 1 d. (Viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas).

  Įvertinus surinktus duomenis nustatyta, jog Rakučio veiksmuose nėra tyčios, o nesant būtinojo nusikalstamos veikos sudėties požymio, tokiu atveju tiesioginės tyčios, ikiteisminis tyrimas negali būti pradėtas.

  Šis prokuroro nutarimas įstatymo nustatyta tvarka gali būti skundžiamas ikiteisminio tyrimo teisėjui.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)
  Tegai:
  Seimas, teismas

  Svarbiausios temos