14:50 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1476)

  Lietuvos pasieniečiai pažymi, kad buvo atvejų, kai atvykusiųjų anketose esanti informacija neatitiko tikrųjų duomenų

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Per savaitę beveik du tūkstančiai kirtusių sieną su Lenkija asmenų neužpildė anketų, praneša Lietuvos vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Iš viso nuo vasario 17 dienos buvo patikrinti 2 839 žmonės, iš jų 1 939 atvyko be QR kodų. Pasieniečiai pastariesiems padėjo užpildyti anketas patikros vietose.

  Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovai pažymi, kad buvo atvejų, kai informacija neatitiko tikrųjų duomenų.

  Iš viso vasario 17–23 dienomis į Lietuvą atvyko 6 840 transporto priemonių.

  Anksčiau pasieniečiai sustiprino vidaus Europos Sąjungos sienos su Lenkija kontrolę. Pasieniečiai tikrina, ar keliautojai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt) yra pateikę būtiną informaciją apie save ir ar ji atitinka asmenų faktinius duomenis. Jeigu tikrinamas asmuo neužpildė minėtos anketos arba pateikė netikslius (ne visus) duomenis, VSAT pareigūnai kontroliuoja, kad toks anketos pateikimas ar duomenų tikslinimas būtų atliekamas iškart mobiliame kontrolės poste.

  Nuo vasario 8 dienos, sustiprinus visų į Lietuvą atvykstančių asmenų kontrolę šalies oro uostuose bei Klaipėdos jūrų uoste, pasieniečiai juose irgi talkina NVSC specialistams vykdyti priemones, padedančias laikytis karantino reikalavimų.

  Nuo vasario 22 dienos izoliacija privaloma ir vežėjams — pradedant atvykimo į Lietuvą diena, baigiant išvykimo iš jos teritorijos diena, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą dienos.

  Vasario 15–22 dienomis VSAT pareigūnai pradėjo tirti trisdešimties asmenų, pažeidusių karantino reikalavimus ir Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamų ligų kontrolės ir prevencijos įstatymą, administracinius nusižengimus.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1476)

  Svarbiausios temos