22:53 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Preliminariais duomenimis, sulaikyta apie 350 tūkst. eurų vertės cigarečių, kontrabandą vežusio vilkiko vairuotojas suimtas mėnesiui

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Patikrinę į Lietuvą gabentą beveik 22 tonų statybinių blokelių krovinį, Raigardo kelio posto muitininkai po jais rado tūkstančius pakelių cigarečių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Krovininis vilkikas "Iveco", vairuojamas Baltarusijos piliečio, į Raigardo kelio postą atvažiavo vasario 18 dieną, apie 21:30. Vairuotojas deklaravo iš Baltarusijos gabenantis vienai Vilniaus įmonei statybines medžiagas: 22 tonas betoninių blokelių. Tačiau muitinės pareigūnams nusprendus patikrinti mašiną paaiškėjo, kad ant 21 padėklo sukrauti blokeliai tėra krovinio imitacija.

  Iš blokelių buvo suformuoti vadinamieji "karstai" — tuščiavidurės slėptuvės su tūkstančiais kontrabandinių cigarečių pakelių jų viduje. Tačiau, ne visi padėklai buvo tokie: kai kuriose slėptuvėse vietoj cigarečių aptiktas supiltas grynas betonas.

  Šitaip kontrabandininkai mėgino užmaskuoti nelegalią siuntą, kad dėl kur kas lengvesnių rūkalų nesusidarytų svorio skirtumas tarp realaus ir deklaruoto dokumentuose.

  Dėl sudėtingų slėptuvių ardymo darbų kol kas nėra nustatytas tikslus sulaikytos kontrabandos kiekis, tačiau preliminariais pareigūnų vertinimais, šiuo vilkiku mėginta įvežti ne mažiau nei 100 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Tokio kiekio rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — apie 355 tūkst. eurų.

  Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl sulaikytos kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas vasario 21 dieną  suimtas mėnesiui.

  Pernai sausį Kenos geležinkelio poste muitininkai sulaikė panašų kiekį rūkalų, paslėptų traukiniu iš Baltarusijos gabentuose pamatiniuose blokuose. Spalį 60 tūkst. pakelių kontrabandos aptiko Medininkų kelio posto pareigūnai — cigaretės slėptos cementiniuose blokeliuose.

  Dar šia tema

  Klaipėdos muitininkai sulaikė ratlankių klastotes: žala viršijo 2 milijonus eurų
  Pasieniečiai Šalčininkų rajone sustabdė sniego roges, kurias vairavo 13-metė
  Pasieniečiai Kuršių mariose vykdė gelbėjimo pratybas
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Muitinė

  Svarbiausios temos