21:55 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1951)

  Šiuo metu šalyje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvoje baigta vakcinuoti pirmoji prioritetinė grupė — Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

  Per beveik du mėnesius buvo vakcinuoti daugiau nei 60 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių žmonių. Imunitetą nuo COVID-19 dabar turi per 75 proc. Lietuvos medikų.

  Sveikatos apsaugos ministerija pažymėjo, kad 56 procentai sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų jau vakcinavosi nuo COVID-19, tačiau dar penktadalis to padaryti negalėjo, nes įgijo imunitetą persirgę arba antikūnų buvimą organizme jiems patvirtino serologinis kraujo tyrimas. Šie sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai vakcinuotis galės praėjus trims mėnesiams po COVID-19 ligos diagnozės arba praėjus 60 dienų po teigiamo serologinio tyrimo rezultato.

  Medikai, kurie nepasiskiepijo dėl kitų priežasčių (dėl nedarbingumo, tik pradedantys dirbti ir kt.), galės tai padaryti bet kuriuo metu.

  Šiuo metu šalyje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19. Jeigu gamintojai laikysis pristatymo grafikų, visuotinė gyventojų vakcinacija galėtų startuoti šių metų gegužę.

  Sveikatos apsaugos ministerija priminė, kad medikų vakcinacija prasidėjo gruodžio 27 d., vos tik Lietuvą pasiekė pirmosios vakcinos nuo COVID-19. Iš pradžių buvo skiepijami su COVID-19 pacientais tiesiogiai dirbantys medikai, vėliau — visi kiti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. 

  Vasario 24 dieną vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 1 dienos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai buvo pratęsti iki kovo 15 dienos.

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 196 tūkst. COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkst. žmonių pasveiko, mirė 3 209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių buvo visiškai paskiepyti.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1951)

  Dar šia tema

  NVSC vertins paskiepytų asmenų užsikrėtimo aplinkybes Lauksargių globos namuose
  Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino
  Trečioji banga ar ne? Premjerė įvertino situaciją su COVID-19 
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos