05:22 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Šalyje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos. Judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Nuo ketvirtadienio įsigaliojus laisvesniam judėjimui tarp "žiedinių" savivaldybių, Lietuvos policija savo Facebook paskyroje paskelbė, kaip dabar kontroliuos žmonių judėjimą.

  Pabrėžiama, kad "žiedinėse" savivaldybėse (kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių) judėjimo apribojimai netaikomi.

  Karantinas Palangoje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos vienoje iš minėtų besiribojančių savivaldybių, rekomenduojama su savimi turėti dokumentus, kurie pagrindžia faktinę gyvenamąją vietą (pvz.: būsto nuomos sutartį).

  Be to policijos pareigūnai pateikė kelis galimus variantus. "Pavyzdžiui, asmuo, gyvenantis Vilniaus m. sav., gali vykti į Vilniaus raj. sav., tačiau negali vykti į Trakų r. sav. ir (ar) Elektrėnų raj. sav. Asmuo, gyvenantis Kauno r. sav., gali vykti į Kauno m. sav., tačiau negali vykti į Jonavos r. sav", — paaiškino policijos pareigūnai.

  Taip pat pareigūnai atkreipia dėmesį, kad aukščiau nepaminėtos savivaldybės, nors ir besiribojančios, nelaikomos "žiedinėmis" ir jose toliau taikomi judėjimo ribojimai — pvz. asmuo, gyvenantis Raseinių r. sav., negali vykti į Kauno r. sav. (taip pat ir į kitas besiribojančias sav.).

  Šalyje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos. Judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos.

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 196 tūkst. COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkstantis žmonių pasveiko, mirė 3209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių buvo visiškai paskiepyti.

  Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė vertina šią situaciją "kaip tam tikrą įstrigimą", kai nėra staigių sergamumo šuolių ar staigaus jo nuosmukio.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyta 11 naujų "britiškosios" COVID-19 mutacijos atvejų
  Lietuvoje per parą nustatyta daugiau nei 530 naujų koronaviruso atvejų
  Lietuvoje baigta sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų vakcinacija
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos