14:10 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1844)

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Atnaujintą paveiktų šalių sąrašą papildė Jungtinės Amerikos Valstijos, šį sąrašą "paliko" Ispanija ir Portugalija. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Švelnesnės izoliacijos sąlygos nuo pirmadienio bus taikomos atvykusiems iš Ispanijos ir Portugalijos, griežtesnės — iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Siekiant valdyti naujų COVID-19 mutacijų plitimą, penktadienį nustatytos izoliacijos sąlygos asmenims, kurie turėjo sąlytį su sergančiuoju kornaviruso infekcija, kuriam genomo sekoskaitos metodu nustatyta viena iš COVID-19 viruso mutacijos atmainų. Tokį sąlytį turėjusiems asmenims arba susijusiems su protrūkiu, kuriame bent vienam iš asmenų nustatyta viena iš viruso mutacijos atmainų, taikoma 14 dienų izoliacija, be galimybės sutrumpinti. Šiems asmenims ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną yra atliekamas PGR tyrimas.

  Dar vienas numatytas reikšmingas pasikeitimas, aktualus vežėjams ir kitiems išvykstantiems iš Lietuvos. Nuo šiol nelieka ankščiau numatyto termino sužinojus apie išvykimą iš Lietuvos informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo — informuoti NVSC užpildant anketą būtina vos tik sužinojus apie išvykimą.

  Taip pat patikslintos jūrininkų izoliavimosi sąlygos — nuo šiol izoliavimas nėra privalomas tik tiems jūrininkams, kurie nedalyvauja vykdant tarptautinius pervežimus.

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę. 

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1844)

  Dar šia tema

  COVID-19 statistika: vėl padidėjo mirusiųjų per parą skaičius
  Kaune atidarytas didžiausias vakcinavimo centras Lietuvoje
  Estijoje transportuojant sugadintos vakcinos nuo COVID-19
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos