08:14 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Žemaitaičio komentaras atsirado po to, kai paaiškėjo apie Vienos susidomėjimą "Sputnik V" vakcina

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Partijos "Laisvė ir teisingumas" pirmininkas Remigijus Žemaitaitis nustebo, kodėl, kol Lietuvos valdžia dalina vakcinas nuo COVID-19, Austrija su Rusija aptaria tiekimo į respubliką ir bendros vakcinos "Sputnik V" gamybos klausimą.

  "Kol mūsų užsienio ministras [Gabrielius Landsbergis] vakciną nuo Covido-19 dalina į dešinę ir kairę, kai Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė viešai atsisako bent jau kalbėti apie Rusišką vakciną, Austrijos Ministras Pirmininkas [Sebastianas Kurzas] nieko nelaukdamas jau derybas pradeda!" — savo Facebook paskyroje rašė politikas.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Austrijos ministras pirmininkas Sebastianas Kurcas telefonu aptarė tiekimo į respubliką ir bendros koronaviruso vakcinos "Sputnik V" gamybos klausimą. Kaip pranešta, derybos vyko Vienos iniciatyva. 

  Be to, dar vasario viduryje Kurcas paskelbė, kad yra asmeniškai pasirengęs pasiskiepyti nuo koronaviruso Rusijos ar Kinijos vakcina, jei ji būtų registruota Europos Sąjungoje. Kaip tuo metu pabrėžė Austrijos ministrų kabineto vadovas, skiepijimo nuo COVID-19 klausimas yra susijęs su vaisto veiksmingumu, jo saugumu ir prieinamumu, o ne "geopolitinėmis kovomis".

  Tuo tarpu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielus Landsbergis šią savaitę lankydamasis Moldovoje pažadėjo artimiausiu metu Kišiniovui skirti vakcinos nuo koronaviruso partiją. Kartu vizito Kijeve metu Landsbergis sakė, kad Vilnius Ukrainai suteiks vakciną, kai pačioje Lietuvoje bus perteklius.

  Lietuvos valdžios pareiškimai apie "Sputnik V"

  Tuo tarpu Lietuvos valdžia aktyviai priešinasi Rusijos vakcinoms nuo COVID-19.

  Anksčiau Šimonytė ne kartą pareiškė, kad Lietuva neketina pirkti rusiško vaisto. Be to, ji pabrėžė, kad Vilnius nepirks "Sputnik V", net jei vakciną registruos Europos vaistų agentūra (EVA). Tuo tarpu net ir Lietuvos prezidento administracija nebuvo tokia kategoriška ir pasiūlė laukti EVA sprendimo.

  Be to, Lietuvos vyriausybės vertinimą aštriai pakomentavo Lietuvos žurnalistas Vitas Tomkus. Jis pasmerkė Lietuvos valdžią už tai, kad politika laikoma aukščiau žmonių gyvenimo, ir pavadino tai "fašistine diktatūra".

  Rusija taip pat pasmerkė Lietuvos vyriausybės vadovės pareiškimą. Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pavadino jį "rusofobiškais kliedesiais", o Rusijos ambasada Lietuvoje pabrėžė, kad tarptautiniu mastu pripažinti vakcinos rodikliai viską pasako, nepaisant klaidingos informacijos bangos ir šališkų pareiškimų.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną "Sputnik V" nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu.

  Vaistas yra paremtas žmogaus adenovirusinių vektorių platforma ir apima dviejų komponentų įvedimą trijų savaičių intervalu. Pagrindinis privalumas yra efektyvumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

  Vasario 2 dieną "The Lancet" paskelbė vakcinos "Sputnik V" trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatus. Ekspertai nustatė, kad vaisto veiksmingumas siekia 91,6 proc.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą nustatyti 626 nauji koronaviruso atvejai
  Estijoje transportuojant sugadintos vakcinos nuo COVID-19
  Atnaujintą COVID-19 paveiktų šalių sąrašą papildė JAV
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina, koronavirusas, Rusija, Remigijus Žemaitaitis, Lietuva

  Svarbiausios temos