14:28 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1844)

  Anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtinus šeimos gydytojui

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Savarankiškai užpildytą NVSC anketą, epidemiologinius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą, nuo metų pradžios pateikė daugiau nei 1 600 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  NVSC priminė, kad kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia — stabdomas tolesnis viruso plitimas.

  Anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtinus šeimos gydytojui.

  Ji yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas ar savanoris. Tai reiškia, kad užduodami tie patys klausimai: kokiomis aplinkybėmis žmogus užsikrėtė, prašoma nurodyti darbovietes, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, apibūdinti jaučiamus simptomus, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją.

  Užsikrėtusiesiems skirta anketa leidžia sutrumpinti informacijos gavimo grandinę, taip pat patys anketą pildydami žmonės pateikia tikslesnius duomenis, nes turi daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1844)

  Dar šia tema

  Lietuva išlieka ES šalių pagal mirštamumą nuo COVID-19 dešimtuke
  SAM: atnaujinta į gydymo įstaigas vykstančių asmenų testavimo dėl COVID-19 tvarka
  Rusijos piliečiai iš Estijos gali pasiskiepyti nuo COVID-19 Leningrado srityje
  Tegai:
  koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos