03:44 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1848)

  Kol kas tokia paslauga teikiama tik viename šalies oro uoste, tačiau nuo kito mėnesio planuojama pradėti procedūrą Kaune ir Palangoje

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Nuo kovo 1 dienos keliaujantys per Vilniaus oro uostą gali patogiau atlikti COVID-19 testą ir gauti reikalingą pažymą čia pat vietoje, praneša sostinės oro uosto spaudos tarnyba.

  Mokamas testavimo paslaugas teikia laboratorinių tyrimų bendrovė "Rezus.lt". Mokamas testavimas bus atliekamas laikinuose statiniuose, kurie įrengti gerai matomose vietose, greta oro uostų keleivių terminalų. Testą atlikti galės tiek išvykstantys, tiek atvykstantys per oro uostą keleiviai.

  Visiems keleiviams, kurie nori atlikti testą šalia oro uosto, rekomenduojama dar prieš atvykstant arba išvykstant lėktuvu atlikti registraciją svetainėje www.rezus.lt arba nurodytu telefonu, būti prie testavimo punkto likus bent jau 5 minutėms iki paskirto vizito laiko ir paruošti asmens dokumentą.

  "Mums kaip medicininių tyrimų bendrovei žingsnis į oro uostus yra nemažas iššūkis dėl to, kad tai yra pirmą kartą vykdomas tokio tipo projektas. Vis dėlto jau turime patirties bendradarbiaujant ir teikiant paslaugas keleiviams, kurie planuoja keliones lėktuvais ir nori operatyviai gauti reikiamą testą, todėl esame įsitikinę, kad tinkamai papildysime naują kelionės procesą oro uostuose", — pasakė "Rezus.lt" direktorė, diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijos prezidentė Daiva Kazlauskienė.

  Pagal paskelbtas COVID-19 tyrimo paslaugų kainas greitas antigeno tyrimas (per 20 minučių) kainuos 43 eurus, ilgiau trunkantis (per dvi valandas) — 33 eurus. PGR testai, kurie atliekami per 24-36 valandas ir nuo pusantros iki trijų valandų, yra brangesni — atitinkamai 90 ir 140 eurų.

  Į paslaugos kainą įskaičiuota: testo paėmimas, ištyrimas ir sertifikato išrašymas.

  Planuojama, kad balandžio mėnesį tokios paslaugos taps prieinamos Kauno ir Palangos oro uostuose.

  Lietuvoje nuo pandemijos pradžios užfiksuota daugiau nei 199 tūkstančiai koronaviruso atvejų, pasveiko daugiau nei 184 tūkstančiai žmonių, mirė 3253. Daugiau nei 73 tūkstančiai žmonių buvo visiškai paskiepyti.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1848)
  Tegai:
  Vilnius, Vilniaus oro uostas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos