12:28 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Politikas mano, kad tyrimo rezultatai leistų užimti aiškesnę poziciją dėl karantino priemonių švelninimo ir vakcinacijos

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras, Lietuvos Seimo deputatas Aurelijus Veryga pareiškė, kad atėjo laikas pakartoti epidemiologinį tyrimą ir išsiaiškinti, kiek yra persirgusiųjų COVID infekcija. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Kalbama apie šešių savivaldybių gyventojų patikrinimą, kuris buvo atliekamas nuo liepos 10 iki rugsėjo 10 dienos, siekiant nustatyti gyventojų, kurie persirgo koronavirusine infekcija, dalį. Jo rezultatai parodė, kad 1,3–2,8 proc. gyventojų persirgo COVID-19. Tyrime dalyvavo šiek tiek daugiau nei trys tūkstančiai žmonių.

  "Tai buvo padaryta vasarą. Jei tai būtų pakartota, būtų galima turėti aiškesnę poziciją dėl karantino priemonių švelninimo ir vakcinacijos", — parašė Veryga.

  Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 199,8 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,2 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Dar šia tema

  Vilniaus savivaldybė parodė, kaip senjorai vakcinuojami namuose
  Į Lietuvą atvežta ketvirtoji "AstraZeneca" vakcinų nuo koronaviruso siunta
  NVSC darbuotojai vis dar randa pažeidimų grožio salonuose

  Svarbiausios temos