05:23 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Paukščiai buvo rasti Kauno ir Klaipėdos savivaldybėse, šalia vandens telkinių — Danės ir Nemuno upių

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Dviem gulbėms nebylėms, kurių gaišenos buvo rastos Kaune ir Klaipėdoje, buvo diagnozuotas paukščių gripas. Apie tai pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) su nuoroda į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą (NMVRVI).

  Tai jau penktas ir šeštas paukščių gripo atvejis, šiais metais nustatytas laukinėje faunoje.

  Abi gulbių gaišenos, kurioms patvirtintas H5N8 atmainos paukščių gripo virusas, rastos Kauno ir Klaipėdos miesto savivaldybių ribose, šalia vandens telkinių — Danės ir Nemuno upių. Registruotų paukščių ūkių 10 km spinduliu nėra. Tačiau paukščių migracijos periodu laukinių vandens paukščių platinamas virusas gali būti pernešamas mechaniškai ant rūbų, apavo ar transporto priemonių.

  Didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejų laukiniams paukščiams ir naminių paukščių laikymo vietose vien per šiuos metus jau nustatyta 24 Europos valstybėse, daugiausia protrūkių ūkiuose kilo Prancūzijoje (409), Vokietijoje (33) ir Lenkijoje (24). Virusas laukiniams paukščiams patvirtintas ir Latvijoje (25), Estijoje (1).

  Dėl šios itin užkrečiamos paukščių gripo atmainos Europoje šiemet sunaikinta beveik 5,8 mln. paukščių.

  Užsikrėtę naminiai paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta jų skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėje. Nuo ligos gali nugaišti visi ūkyje laikomi paukščiai.

  Dar šia tema

  Naujųjų metų išvakarėse Italijoje žuvo šimtai paukščių
  Paukščių gripas užfiksuotas Kėdainiuose rastai nugaišusiai gulbei
  Tegai:
  Lietuva, paukščių gripas, gulbė

  Svarbiausios temos