07:06 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)

  Nutarta atverti kai kurias kultūros erdves, atnaujinti vairavimo egzaminus, kai kuriais atvejais leisti dviejų namų ūkių kontaktus

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtiems siūlymams dėl karantino priemonių švelninimo. Apie tai pranešta Ministrų kabineto posėdyje.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, šiuo metu epidemiologinė situacija Lietuvoje yra tokia, kad skaičiai pastaruoju metu nežymiai svyruoja, bet iš esmės nesikeičia nei į vieną, nei į kitą pusę. 

  "Dar norėtume atkreipti dėmesį, kad turime labai nevienodą situaciją šalies savivaldybėse, turime 9 savivaldybes, kuriose teigiamų atvejų skaičius yra daugiau nei 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų", — sakė sveikatos apsaugos ministras.

  Pasak Dulkio, 11-oje savivaldybių šis rodiklis neviršija 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o likusiose sergamumo rodikliai svyruoja nuo 100 iki 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

  Taip pat Dulkys teigė, kad dabartinė situacija yra kitokia ir tuo požiūriu, kad Vyriausybės sprendimai užsuktas sekoskaitos tyrimų procesas jau duoda pirmuosius rezultatus, tačiau ne tokius, kokių buvo galima norėti.

  "Lietuvoje jau pradedama matyti viruso mutacijų, šiuo metu jų yra nustatyta Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Marijampolėje, Vilkaviškyje. Plinta britiškoji mutacija", — teigė ministras.

  Pasak Dulkio, siekiant užkirsti kelią atvežtiniams infekcijos atvejams, ypač dėl galimų koronaviruso atmainų bei siekiant užtikrinti saugias tarptautines keliones, nustatyta pareiga visiems bet kurios rūšies transportu atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą žmonėms turėti ne seniau nei 72 valandas iki kelionės neigiamą koronaviruso tyrimą.

  "Visiems vežėjams siūlome nustatyti pareigą užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai neturintys tokio tyrimo ir gauto neigiamo atsakymo. Tam, kad vežėjai galėtų pasiruošti šių nuostatų įgyvendinimui, įsigaliojimą siūlome šiems dalykams nustatyti nuo kovo 10 dienos", — sakė Dulkys.

  Tokie reikalavimai netaikomi ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą patvirtinantį, kad asmuo persirgo koronaviruso liga.

  Taip pat buvo nutarta, kad viešose uždarose vietose ir transporto priemonėse, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemones ar transporto priemones, kuriomis vykstama į darbo vietą ar iš jos, leidžiama būti ne didesnėmis nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėmis.

  "Viešose atvirose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimos ir (ar) dviejų namų ūkio narių grupėmis. Laidotuvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos ir (ar) namų ūkio narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis", — rašoma Vyriausybei pateiktuose siūlymuose.

  Taip pat nurodoma, kad daugiau nei vieno namų ar vienos šeimos kontaktai — draudžiami, išskyrus dviejų namų ūkių artimus kontaktus, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

  Bendrauti dviem namų ūkiams leidžiama atvirose erdvėse bei neatidėliotinais atvejais, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

  Leidžiama rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis, išskyrus šventes atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai.

  Sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu galima teikti ne daugiau kaip 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius, ir užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

  Dokumente rašoma, kad draudžiamas kultūros įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus atvejus, kai užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos ir kai fiziškai aptarnaujami lankytojai bibliotekose.

  Be to, leista lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, muziejus, galerijas, ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose erdvėse ar ne didesnėms nei 5 žmonių grupėms, kurias sudaro dviejų namų ūkių nariai.

  Vyriausybė taip pat pritarė, kad būtų leidžiama lankyti renginius, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius, ir užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

  Karantinas galioja iki kovo 31 dienos imtinai, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)

  Dar šia tema

  Ketvirtadalis Estijos gyventojų neketina skiepytis nuo koronaviruso
  Slovakijos prezidentė sukritikavo sprendimą naudoti "Sputnik V"
  Italija pasiūlė sureguliuoti tiesioginius ryšius su Rusija dėl "Sputnik V"
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, vyriausybė

  Svarbiausios temos