07:23 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Gruodžio 27 dieną Lietuvoje prasidėjo vakcinacija nuo koronaviruso. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 76 081 žmogus

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiskiepijo vakcina nuo koronaviruso (COVID-19). Apie tai ji pranešė savo Facebook paskyroje.

  "Oficialiai tapus "senjore" buvau pakviesta pasiskiepyti. Nuskubėjau, nes skiepais pasitikiu iš principo. Kasmet skiepijuosi nuo gripo. O skiepytis nuo koronaviruso — tai ir moralinė pareiga, kad neplatintume ligos ir apsaugotume kitus. Kviečiu nebijoti ir duoti tam virusui į kailį", — rašo Grybauskaitė.

  2020 metų gruodžio 27 dieną Lietuvoje prasidėjo vakcinacija nuo koronaviruso. Iš viso vakcinuota pirma skiepo doze 189 tūkst. žmonių, o dviem skiepo dozėmis — 76 081. Vakcinacija yra neprivaloma.

  Pirmadienį Grybauskaitei sukako 65 metai.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, jog yra pasirengęs pasiskiepyti "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19 .

  Anot epidemiologų, norint sukurti kolektyvinį imunitetą reiks paskiepyti 70 % gyventojų. Nausėda sakė, kad valdžios užduotis yra iki vasaros vidurio paskiepyti šį kiekį (apie 2 milijonus žmonių). Anksčiau jis net įvardijo konkrečią masinės vakcinacijos užbaigimo datą. Anot valstybės vadovo, reikia padaryti viską, kad būtų pasiektas kolektyvinis imunitetas prieš Mindaugo karūnavimo šventę, kuri minima liepos 6 d.

  Kai kurie ekspertai abejoja, ar įmanoma laikytis šių terminų. Be to, vasario mėnesio apklausos metu paaiškėjo, kad tik 64 % šalies gyventojų sutinka skiepytis.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Dar šia tema

  Australijoje medicinos darbuotojas pateko į reanimaciją po to, kai pasiskiepijo "Pfizer"
  Europos Sąjunga pradėjo "Sputnik V" vakcinos ekspertizę
  Papasakota, kaip britiškoji COVID-19 atmaina plinta šalies regionuose
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos