09:11 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasaulyje atsiranda naujų specialybių, kurios anksčiau neturėjo analogų. Taip yra dėl verslo bendruomenės pertvarkos

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Buvęs "Troika Dialog" investicijų bendrovės savininkas milijardierius Rubenas Vardanianas įvardijo pagrindines ateities profesijas, praneša RBC.

  Pasak verslininko, pasaulyje atsiranda naujų specialybių, kurios anksčiau neturėjo analogų. Taip yra dėl verslo bendruomenės pertvarkos.

  Kaip pavyzdį jis įvardijo "sąvokų vertėjo" profesiją. Šis žodis įgijo naują reikšmę — vertėjas "iš rusų kalbos į rusų kalbą", kuris skirtingų sričių specialistams paaiškins sąveikos tarpusavyje mechanizmus.

  "Tai yra asmuo, kuris gali pakviesti kompiuterių specialistą, teisininką, gydytoją, inžinierių ir žurnalistą į vieną kambarį ir padaryti taip, kad jie galėtų dirbti kartu", — paaiškino Vardanianas.

  Milijardierius kaip dar vieną būsimą profesiją įvardijo "duomenų sintezatorių" — tai specialistas, kuris dirba su dideliais duomenų kiekiais, juos analizuoja ir randa jiems pritaikymo galimybes.

  "Asmeninių prekės ženklų kūrėjai, socialinių tinklų rinkodaros specialistai. Visos šios profesijos keičiasi. Anksčiau buvo personalo skyrius, dabar jis vadinamas HR, tada jis tiesiog bus vadinamas "talentingų žmonių sąveikos specialistu", — teigia verslininkas. 

  Jo nuomone, keisis profesijų pavadinimai, jų funkcinis turinys.

  Tegai:
  ateities technologijos, profesija

  Svarbiausios temos