07:29 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Nuo trečiadienio, kovo 10 dienos, išsitirti dėl COVID-19 bus privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Malta ir Serbija, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Tuo tarpu COVID-19 paveiktų šalių sąraše nebeliko Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Albanijos, Andoros, Sent Lucijos. 

  Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų patekimo į Lietuvą riziką ir užtikrinti kelionių saugumą nuo trečiadienio, kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar prieš kelionę į Lietuvą. 

  Asmenims, vykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu bus privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą. Testą bus privaloma turėti visiems asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai.

  Prieš įleisdami keleivius į transporto priemonę vežėjai turės užtikrinti, kad keleiviai pateiktų neigiamą COVID-19 rezultatą. Atvykstančiųjų patikra oro ir jūrų uostuose vyks greičiau, kadangi tikrinantiems pareigūnams reikės patikrinti mažiau keleivių duomenų.

  Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, asmenims, persirgusiems COVID-19, asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota ES vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą, ir asmenims iki 16 metų.

  Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Dar šia tema

  Lietuva pagerino sergamumo COVID-19 rodiklius ES
  COVID-19 traukiasi: NVS šalyse užsikrėtimų skaičius mažėja
  Į Lietuvą — tik su neigiamu COVID-19 testu: įvedami nauji reikalavimai
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos