06:09 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)

  Iš viso Panevėžyje pirma vakcinos doze šiuo metu yra paskiepyti 6 195 gyventojai, antra vakcinos dozė suleista 3 176 panevėžiečiams

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Panevėžyje pirmadienį veiklą pradėjo vakcinavimo centras, praneša miesto savivaldybė.

  Centras veikia Laisvės a. 18, buvusiose banko "Swedbank" patalpose. Skaičiuojama, kad per dieną bus galima aptarnauti iki 1 000 panevėžiečių.

  "Džiaugiuosi, kad Panevėžyje duris atvėrė vakcinacijos centras, leidžiantis užtikrinti profesionalų ir saugų vakcinavimo procesą. Tikiu, kad dauguma mūsų jau suprato koronaviruso grėsmę ir skiepų būtinumą, tad skatinu visus ir toliau daryti viską, kad apsaugotumėte save ir kitus", — sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

  Į vakcinavimo centrą skiepytis asmenys kviečiami pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas grupes, taip pat tie asmenys, kurie laukia antrojo skiepo. Šiuo metu Panevėžyje skiepijami 80 m. ir vyresni asmenys. 

  Kad susiformuotų imunitetas COVID-19 ligai, skiepą reikia pakartoti. Pasiskiepijus "Pfizer" vakcina turi būti praėjusi 21 diena, "Moderna" — 28 dienos, "AstraZeneca" — 12 savaičių. 

  Iš viso Panevėžyje pirma vakcinos doze šiuo metu yra paskiepyti 6 195 gyventojai — 1 572 vyrai ir 4 623 moterys. Antra vakcinos dozė suleista 3 176 panevėžiečiams — 590 vyrų ir 2 586 moterims.

  Siekiant išvengti infekcijos plitimo, gyventojų prašoma atvykti skiepytis tik užsiregistravus ir tik 10 minučių anksčiau nei skiepijimui yra paskirtas laikas. Būtina nepamiršti asmens dokumento. Rekomenduojama apsirengti tokiais drabužiais, kad būtų galima lengvai paruošti ranką skiepijimui. Vakcinavimo centre veikia įrengta skiepijimo zona, prireikus vietoje atliekami grietieji antikūnų serologiniai testai. 

  Pasiskiepijus gyventojai kviečiami bent 15 min. ramiai pasėdėti specialiai tam paruoštoje zonoje, kur prireikus vietoje kvalifikuotą pagalbą suteiks Panevėžio greitosios medicinos pagalbos medikai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1781)

  Dar šia tema

  Lietuvą pasiekė dvyliktoji "BioNTech & Pfizer" vakcinų nuo COVID-19 siunta
  Du Japonijos gyventojai patirė anafilaksinį šoką po vakcinos "Pfizer"
  "Bloomberg" pranašauja, kad ES praras 100 milijardų eurų dėl "vangaus" vakcinacijos tempo
  Tegai:
  vakcinacija, Panevėžys

  Svarbiausios temos