20:51 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nustatyta, kad katilinės eksploatavimo metu, vasario 2 dieną, buvo atliekami vandens šildymo katilo plovimo darbai, kurių metu termofikacinis vanduo kartu su rūsio grindų nuosėdomis pateko į Kuršių marias

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Klaipėdos aplinkosaugininkai baigė neplaninius AB "Klaipėdos vanduo" ir AB "Klaipėdos energija" rajoninės katilinės patikrinimus, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

  Pagal AB "Klaipėdos energija" patikrinimo metu pateiktus paaiškinimus ir įmonės operatyvinio žurnalo duomenis buvo nustatyta, kad katilinės eksploatavimo metu vasario 2 dieną buvo atliekami vandens šildymo katilo plovimo darbai, kurių metu termofikacinis vanduo kartu su rūsio grindų nuosėdomis per AB "Klaipėdos vanduo" eksploatuojamus paviršinių nuotekų tinklus pateko į Kuršių marias.

  Ištyrus iš katilų skyriaus rūsio paimtus mėginius nustatyta, kad nuosėdose vyravo silicio ir geležies oksidai. Atliktais laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad nuplautos nuosėdos, kuriose vyrauja smėlio ir geležies oksidai, turėjo įtakos į Kuršių marias patekusių teršalų gelsvai spalvai, taip pat termofikacinio vandenio paruošimui naudojamas natrio chloridas, o šių teršalų buvo nustatyta ir Kuršių marių vandens mėginyje ties išleistuvu Nr. 4.

  Tokiu būdu AB "Klaipėdos energija" katilinės gamybinės nuotekos per AB "Klaipėdos vanduo" eksploatuojamus paviršinių nuotekų tinklus į Kuršių marias buvo išleistos be apskaitos ir kontrolės, neturint tinklų operatoriaus sutikimo.

  Šiais veiksmais buvo pažeisti aplinkosauginių teisės aktų reikalavimai, dėl padaryto pažeidimo įmonės atsakingam asmeniui bus taikoma administracinė atsakomybė, jam gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų. Taip pat apie nustatytą pažeidimą bus informuotas AB "Klaipėdos vanduo", kuri yra atsakinga už Klaipėdos miesto paviršinių nuotekų tinklų eksploatavimą.

  Taip pat AB "Klaipėdos energija" bus pateikta atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri bus apskaičiuota patikslinus duomenis apie ūkio subjekto vykdytų operacijų metu (vandens išleidimo iš sistemos, plovimo metu sunaudoto vandens kiekis) išleistų nuotekų kiekį, kuris preliminariai yra nuo 100 m3 iki 300 m3.

  Paviršinių nuotekų tvarkymo reglamento pažeidimas nustatytas ir bendrovėje "Klaipėdos vanduo". Įmonės atsakingam asmeniui gresia bauda nuo 170 iki 1 170 eurų.

  Kuršių marių būklė šioje vietoje stebima ir toliau. Taip pat priminta, kad departamentas prašė Aplinkos apsaugos agentūros periodiškai vieną kartą per savaitę šioje vietoje atlikti pakartotinius Kuršių marių vandens tyrimus, nes Aplinkos apsaugos agentūra, ištyrusi taršos metu paimtą Kuršių marių vandens ties Smiltynės perkėla mėginį, nustatė, kad visų ištirtų medžiagų, išskyrus chloridus, koncentracijos viršijo siektinas geros vandens telkinio būklės vertes.

  Dar šia tema

  Aplinkosaugininkai pas baltarusį rado preparatų, kurių sudėtyje yra laukinių gyvūnų dalių
  Į Salanto upę pateko teršalai, vyksta taršos šaltinio paieškos
  Ekologai primena, kaip tinkamai leisti beržo sulą
  Tegai:
  Aplinkos apsaugos departamentas, Smiltynė, Kuršių marios

  Svarbiausios temos