01:39 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Medžiojimo limitai nustatomi remiantis vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenimis, atsižvelgus į mokslininkų atliktų tyrimų rezultatus ir rekomendacijas, siekiant išlaikyti tinkamą šių svarbių miško ekosistemoms gyvūnų populiacijos lygį

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. 2020–2021 metų vilkų medžiojimo sezonas baigėsi, informuoja Aplinkos ministerija.

  Ministerijos duomenimis, sezonas nutrauktas, nes sumedžiotas visas nustatytas jų limitas — 175 vilkai.

  Taip pat priminta, kad šiuos žvėris galima medžioti nuo spalio 15 dienos iki kovo 31 dienos, tačiau sumedžiojus jų tiek, kiek buvo patvirtinta, sezonas nutraukiamas anksčiau.

  Pirmasis šio medžiojimo sezono vilkas buvo sumedžiotas 2020 metų spalio 16 dieną Varėnos rajone, o paskutinysis — šių metų kovo 6 dieną Kauno rajone.

  Medžiojimo limitai nustatomi remiantis vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenimis, atsižvelgus į mokslininkų atliktų tyrimų rezultatus ir rekomendacijas, siekiant išlaikyti tinkamą šių svarbių miško ekosistemoms gyvūnų populiacijos lygį.

  Vilkas yra saugoma rūšis ES ir daugelyje kitų valstybių. Pagal tarptautinius įsipareigojimus, Lietuva privalo užtikrinti palankią šios rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną medžioklės terminą, bet ir sumedžiojimo limitą.

  Dar šia tema

  Vasarį aplinkosaugininkai gavo daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų pranešimų
  Baigtas tyrimas dėl užfiksuotos taršos Kuršių mariose, ties Smiltynės perkėla
  Lietuva įvardijo pagrindinius teršalus Kuršių mariose ir Baltijos jūroje
  Tegai:
  medžioklė, vilkai, Aplinkos apsaugos departamentas

  Svarbiausios temos