20:16 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)

  Lietuvos mokslininkas atkreipė dėmesį į tai, jog reikia susitelkti į jau gerai žinomas asmenines apsaugos priemones

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas pareiškė, jog šylantys orai nedaug padės kovoje su koronavirusu.

  "Vis dažniau žiūrime į orų prognozes ir į dangų bei tikimės, kad šylantys orai padės mums kovoje su COVID-19. Gal ir kiek padės, bet tikrai ne daug", — parašė mokslininkas savo Facebook paskyroje.

  Savo nuomonę Stankūnas pagrindė leidinio "Forbes" straipsniu apie COVID-19 ir oro sąlygas.

  "Straipsnio autorius lengvu ir daugeliui suprantamu būdu apžvelgia įvairių mokslinių tyrimų rezultatus, aptaria jų metodikos skirtumus ir pateikia savo apibendrinimą, kad vis tik reikia mums susitelkti į jau mums gerai žinomas asmenines apsaugos priemones… ir tada dangus padės", — pažymėjo Stankūnas.

  Lietuvoje, naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios nustatyta daugiau nei 200 COVID-19 atvejų. Beveik 190 tūkst. žmonių pasveiko, daugiau nei 3,3 tūkst. mirė. Šalyje dviem vakcinos dozėmis paskiepyti daugiau nei 86 tūkst. žmonių.

  Respublikoje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Vyriausybė nusprendė pritarti karantino priemonių sušvelninimui. Šalyje atsivers kai kurios kultūrinės erdvės, bus atnaujinti vairavimo egzaminai, o kai kuriais atvejais bus leidžiami dviejų namų ūkių kontaktai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)
  Tegai:
  mokslininkas, Lietuva, COVID-19, orai, koronavirusas

  Svarbiausios temos