11:41 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovė "Vilniaus vandenys" prisiims jai tenkančią atsakomybę dėl nelaimės, tačiau vienareikšmiškai su VDI išvadomis nesutinka

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Bendrovė "Vilniaus vandenys" sulaukė Valstybinės darbo inspekcijos tyrimo ir Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus išvadų dėl trijų "Vilniaus vandenų" darbuotojų žūties, antradienį pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  VDI specialistai konstatavo, kad trys bendrovės darbuotojai pernai liepos 21-ąją žuvo vandentiekio šulinyje dėl deguonies stygiaus. Apie deguonies trūkumą ar dujų sankaupą perspėjančia įranga darbuotojai lipdami į šulinį nesinaudojo, nors šiomis apsaugos priemonėmis ir buvo aprūpinti.

  Dėl įvykusios nelaimės VDI specialistai konstatavo abipusę — darbdavio ir žuvusiųjų darbuotojų atsakomybę.

  VDI specialistai išvadose nurodo galimai įžvelgiantys kai kurių įmonės tvarkų neatitikimą darbų saugos reglamentams, vidinės kontrolės stoką, tačiau pripažįsta, kad nelaimingas atsitikimas darbe įvyko dėl darbuotojų neatsakingų veiksmų ir išvadose konstatuoja, kad už saugų brigados suplanuotų darbų vandentiekio šulinyje atlikimą ir kontrolę nelaimės dieną buvę atsakingi — vyresnysis šaltkalvis ir vyresnysis inžinierius — patys nesilaikė darbų saugos ir nenaudojo turimų saugos priemonių.

  "Kaip šios įmonės vadovas apgailestauju dėl įvykusios nelaimės, dar kartą nuoširdžiai atsiprašau žuvusiųjų artimųjų, kad nepavyko išsaugoti gyvybių. Savo ruožtu galiu tik dar kartą pakartoti, ką jau esu sakęs: kartu su komanda darome ir darysime viską, kad skaudi nelaimė įmonėje nepasikartotų. Daugelio prevencinių veiksmų ir papildomų saugos priemonių jau ėmėmės", — sako Marius Švaikauskas, "Vilniaus vandenų" generalinis direktorius.

  Pasak Švaikausko, įmonė jai tenkančios atsakomybės nevengs. Tačiau, sulaukus VDI specialistų ir vyriausiojo darbo inspektoriaus išvadų, negali su jomis vienareikšmiškai sutikti.

  "Daugeliu atvejų jose įžvelgiame formalų požiūrį vertinant tik įmonės vidinių tvarkų, saugos priemonių, instruktažų atitikimą saugos reglamentams, bet ne realias pastangas tiksliai atkurti įvykio aplinkybes ir įvardinti nelaimės priežastis. Išvadose nėra atsižvelgta į, mūsų manymu, esminę detalę, kad saugos priemones – tarp jų ir gyvybę galėjusį išgelbėti dujų analizatorių — žuvę darbuotojai turėjo, nors jų nelaimės dieną nenaudojo. Ir tai sąlygojo skaudžią nelaimę".

  "Vilniaus vandenys" papildomai kreipėsi į Vyriausiąjį valstybinį darbo inspektorių prašydami išvadas patikslinti. Į šį bendrovės prašymą atsižvelgta nebuvo, todėl "Vilniaus vandenys" neatmeta galimybės jas skųsti teismui.

  Vis tik, šis sprendimas, pasak Švaikausko, nepakeis nelaimės dieną duoto pažado žuvusiųjų artimiesiems — jie ir toliau jaus įmonės rūpestį ir dėmesį. Nelaukdami VDI išvadų, tris mėnesius po nelaimės "Vilniaus vandenys" mokėjo žuvusiųjų atlygį jų šeimoms, šeimos sulaukė įmonės atstovų dėmesio švenčių proga.

  "Darome viską, ką galime, ir kas nuo mūsų priklauso, kad šis skausmingas ir užtrukęs procesas dėl galutinių išvadų paskelbimo dar labiau neužsitęstų ir žuvusiųjų artimuosius pagaliau pasiektų jiems priklausančios "Sodros" mokamos vienkartinės draudimo išmokos", — kalba Švaikauskas.

  Pernai liepą Vilniaus rajone Tuščiaulių kaime vykdydami planinius vandentiekio tinklų remonto darbus žuvo trys bendrovės "Vilniaus vandenys" darbuotojai. Pirminiais duomenimis, vykdant planinius vamzdyno montavimo darbus, šulinyje dujomis apsinuodijo ir sąmonę prarado vienas darbuotojas, du jo kolegos nusileido į šulinį vyro gelbėti ir taip pat apsinuodijo vamzdyne susikaupusiomis dujomis.

  Atvykę gelbėtojai ištraukė maždaug keturių metrų gylyje buvusius vyrus, buvo bandoma juos gaivinti, tačiau gyvybių išgelbėti nepavyko. Žuvo 51, 53 ir 65 metų amžiaus darbuotojai.

  Dar šia tema

  "Grinda" parodė, kaip į Vilnių pristatyta 15 t sverianti naftos ir smėlio gaudyklė
  Tyrimas: tik 38 % Lietuvos gyventojų nepila į kanalizaciją neleistinų medžiagų
  Įvardyta, kam staigus oro sąlygų pasikeitimas gali būti mirtinas
  Tegai:
  Valstybinė darbo inspekcija, Vilniaus vandenys

  Svarbiausios temos