15:32 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Šiuo metu atliekamas tyrimas, tiriant dvi įtariamas nepageidaujamas reakcijas Austrijoje

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, sulaukusi informacijos iš Austrijos kompetentingos institucijos, rekomendavo laikinai sustabdyti vienos vakcinos "AstraZeneca" serijos naudojimą, rašoma SAM pranešime. 

  Austrijos federalinė sveikatos priežiūros tarnyba (BASG) gavo du pranešimus, galimai susijusius su vakcinacija iš tos pačios "AstraZeneca" vakcinos partijos. Šiuo metu atliekamas tyrimas, tiriant dvi įtariamas nepageidaujamas reakcijas Austrijoje — trombozę ir plaučių emboliją. 

  Ministerija pabrėžia, kad siekiant užtikrinti visuomenės saugumą ir išsklaidyti abejones, siekiama patikrinti bet kokią prielaidą, susijusią su vakcinų saugumu. 

  Vasario 11 dieną į Lietuvą buvo pristatyta 9 600 šios serijos vakcinų, šiuo metu nepanaudotų liko 1 932. Serijos ABV5300 vakcinos buvo pristatytos į 17 Europos Sąjungos šalių. Šiuo metu šios serijos "AstraZeneca" vakcinos vartojimą yra laikinai sustabdęs Liuksemburgas, Estija, Graikija, Austrija ir Lietuva.

  Lietuva iš viso jau gavo 390 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių iš trijų gamintojų: "BioNTech & Pfizer", "Moderna" ir "AstraZeneca". Šios dienos duomenimis, sunaudota 305 tūkst. dozių. Vieną arba du kartus jau yra paskiepyta 218 tūkst. žmonių, arba 7,8 proc. visų šalies gyventojų.

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 202 tūkst. COVID-19 atvejų, daugiau kaip 188 tūkstančių žmonių pasveiko.

  Respublikoje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos.

  Vyriausybė nusprendė pritarti karantino priemonių sušvelninimui. Šalyje atsivers kai kurios kultūrinės erdvės, bus atnaujinti vairavimo egzaminai, o kai kuriais atvejais bus leidžiami dviejų namų ūkių kontaktai.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas

   

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (351)

  Dar šia tema

  SAM papasakojo apie šalutinius COVID-19 vakcinų poveikius
  Japonijoje nuo kovo 5 dienos nustatyti aštuoni anafilaksijos atvejai nuo Pfizer vakcinos
  Į Lietuvą pristatyta nauja "AstraZeneca" vakcinos dozių partija
  Tegai:
  AstraZeneca

  Svarbiausios temos