09:41 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (407)

  Nubridęs po keliasdešimt metrų jis krante būdavo užspeičiamas VSAT pareigūnų

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Nuo Druskininkų pasieniečių naktį sprukęs kontrabandininkas sulaikymo išvengti bandė vis įšokdamas į Ratnyčėlės upę, rašoma VSAT pranešime.

  Nubridęs po keliasdešimt metrų jis krante būdavo užspeičiamas VSAT pareigūnų.

  Vakar apie vidurnaktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai Druskininkų savivaldybės Viečiūnų seniūnijos Latežerio kaimo prieigose, prie pat sienos su Baltarusija, aptiko šviežius vieno asmens pėdsakus. Matėsi, kad jis į Lietuvos gilumą tempė roges.

  Latežerio prieigose, miško masyve, VSAT pareigūnai iš tolėliau užfiksavo vyrą, tempiantį roges su kroviniu. Įtariamasis nepakluso pasieniečių komandai sustoti, išvertė rogių turinį ir nėrė į tamsą. Jį nusiviję Druskininkų pasieniečiai vėliau suskaičiavo, kad rogėmis buvo gabenami 2 000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos banderolėmis.

  Kontrabandininkas plastikines roges už puskilometrio paliko.

  Vyras įšoko į ledinį čia pat tekančios Ratnyčėlės vandenį, murkdydamasis ja pasroviui nubrido apie 50 metrų ir išlipo kitame krante. Čia jis pastebėjo iš tamsos išnyrančius pasieniečius, todėl vėl šoko į upę ir pradėjo ja tamsoje bristi. Netrukus jis pabandė vėl išlipti priešingame krante, tačiau ir čia jo laukė Druskininkų pasieniečiai.

  Kontrabandininkas į Ratnyčėlę šoko trečią kartą, tačiau, matyt, jėgų jam buvo likę vis mažiau. Netrukus gaudynės baigėsi, kai bėglys išlipo į krantą ir vėl bandė sprukti, bet nesėkmingai.

  Sulaikytas vyras yra 24-erių Druskininkų savivaldybės gyventojas. Dėl kontrabandos gabenimo jis sulaikomas ne pirmą kartą.

  Turimais duomenimis, šįkart jo gabentas krovinys iš Baltarusijos teritorijos į Lietuvą buvo įmestas per sienos liniją jos nepažeidžiant.

  Dėl kontrabandos gresianti bauda yra nuo 3 500 iki 6 000 eurų, dėl akcizais apmokestinamų prekių pažeidžiant nustatytą tvarką – nuo 5 200 iki 6 000 eurų, dėl pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymo – nuo 90 iki 140 eurų, o už patekimą į valstybės sienos apsaugos zoną be VSAT leidimo – nuo 40 iki 90 eurų.

  Po apklausos Druskininkų savivaldybės gyventojas paleistas. Vyrui įteiktas šaukimas į Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmus, kur bus nagrinėjama jo byla.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (407)
  Tegai:
  cigaretės, kontrabanda

  Svarbiausios temos