11:57 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Ekonomikos ir inovacijų ministerija pažymėjo, kad mokėjimą galės gauti visas smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Visos mažos ir vidutinės įmonės Lietuvoje galės gauti kompensaciją už darbuotojų testavimą dėl koronaviruso, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerijos spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad panaikinta sąlyga, jog kompensacijos būtų mokamos tik tiems verslams, kurių veikla buvo uždrausta ar apribota karantino metu. Tai taikoma ir savarankiškai dirbantiems asmenims.

  Tačiau išlieka sąlyga, kad kompensaciją siekiančios gauti įmonės per pastaruosius dvejus metus turi būti nepasiekusios 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės.

  Be to, verslui bus kompensuojama iki 12 eurų ne tik už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą ir (ar) už greitąjį antigeno testą, bet ir už kiekybinį laboratorinį serologinį tyrimą.

  Tam, kad galėtų pretenduoti į kompensaciją, smulkusis ir vidutinis verslas turi sudaryti sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti tokius testus. Darbuotojams tyrimai turės būti atliekami reguliariai.

  Kompensacijos bus skiriamos už nuo 2021 metų vasario 23 dienos iki 2021 metų gegužės 31 dienos patirtas tyrimų išlaidas. Dėl kompensacijų verslas kovo mėnesio pabaigoje, kai bus baigta programuoti reikiama informacinė sistema, turės kreiptis į INVEGĄ: užpildyti paraišką ir pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat reikės pateikti tyrimų išlaidas pagrindžiančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas atliktų tyrimų skaičius ir kaina.

  Darbuotojų testavimo kompensacijoms skiriama 30 mln. eurų. Už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas iki 12 kartų.

  Respublikoje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai lieka iki kovo 15 dienos.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  Lietuvoje dėl pandemijos išlieka aukštas nerimo ir liūdesio lygis, rodo tyrimas
  Gydytojas pasakojo, kam dažniausiai aptinkamos naujos COVID-19 padermės
  Koronaviruso statistika: per praėjusią parą nustatyti 397 nauji atvejai
  Tegai:
  įmonės, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos