16:34 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)

  Anksčiau vyriausybė nusprendė, kad atvykstantys į respubliką turi turėti neigiamą koronaviruso testą

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Sąrašą šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nuo pirmadienio papildys Švedija, Vengrija ir Jordanija, o įprastos izoliacijos sąlygos galios atvykstantiems iš Airijos, Danijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Monako, Terkso ir Kaikoso. Apie tai rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pabrėžiama, kad "britiškajai" koronaviruso atmainai paplitus daugelyje Europos Sąjungos šalių, taip pat Lietuvoje, nuspręsta taikyti sustiprintas užkrečiamųjų ligų kontrolės priemones tik atvykstantiems iš valstybių, kuriose dominuoja kitos susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos arba stebimas jų plitimas, taip pat atvykstantiems iš valstybių, kuriose pastebimas aukštas sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis.

  Tačiau reaguodama į besikeičiančią epidemiologinę situaciją Europoje ir pasaulyje, Vyriausybė šią savaitę įpareigojo visus keliautojus, kurie atvyksta į Lietuvą tarptautiniais vežėjų maršrutais, turėti ne anksčiau kaip prieš 72 val. atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą. Keleiviai, nepateikę tai įrodančio dokumento, neturi būti įleidžiami į transporto priemonę. Be anksčiau numatytų išimčių, šis reikalavimas nuo pirmadienio nebus taikomas oficialių delegacijų nariams.

  Atnaujinus paveiktų šalių nustatymo tvarką, griežtesni ribojimai nuo šiol bus taikomi atvykstantiems iš valstybių, kuriose plinta koronaviruso braziliškoji arba Pietų Afrikos Respublikos atmainos. Sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės taip pat galios atvykstantiems iš šalių bei regionų, kur 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra lygus arba viršija 500.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)

  Dar šia tema

  Gydytojas pasakojo, kam dažniausiai aptinkamos naujos COVID-19 padermės
  Koronaviruso statistika: per praėjusią parą nustatyti 397 nauji atvejai
  ES žada įgyvendinti COVID vakcinacijos planą, nepaisant vėlavimo tiekti vakcinas
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos