08:39 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)

  Politikas pažymėjo, kad savivaldybė gauna dviejų rūšių vakcinas — "Pfizer ir BioNTech" bei "AstraZeneca". Tačiau iki šiol nė vienas visaginietis nesiskiepijo antruoju vaistu

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Visagino meras Erlandas Galaguzas, atsakydamas į miesto gyventojų klausimus, pakomentavo vakcinacijos nuo koronaviruso situaciją. Mero kreipimasis buvo paskelbtas "YouTube".

  Jis pažymėjo, kad vietinė valdžia gauna dviejų gamintojų — "Pfizer ir BioNTech" bei "AstraZeneca" — vakcinas.

  "Vakcina "Pfizer" žmonės skiepijasi ir gavo pirmąją vakciną. Peržiūrėjau statistiką, 825 žmonės. Antroji vakcina [antroji vakcinos dozė] — 521. Jau antrą kartą pasiskiepijo. Ir visi tik "Pfizer". Šią savaitę gavome 180 "Pfizer" vakcinos dozių ir visos jos bus panaudotos", — sakė jis.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak jo, šiandien savivaldybė turi 800 farmacijos kompanijos "AstraZeneca" vakcinų, tačiau iki šiol nė vienas Visagino gyventojas nesiskiepijo šia vakcina.

  Šiuo metu ES rinkoje yra patvirtintos keturios vakcinos: "Pfizer/BioNTech" (įsigyjama iki 600 mln. dozių), "Moderna" (160 mln. dozių) ir "AstraZeneca" (iki 400 mln. dozių) ir "Johnson & Johnson". Tačiau vakcinacija nevyksta sklandžiai. Visų pirma buvo ir tebėra kai kurių preparatų tiekimo sutrikimų. Šeštadienį "AstraZeneca" patvirtino pranešimus apie naujus vėlavimus tiekiant vakcinas Europos Sąjungai. Prieš kelias savaites "Pfizer/BioNTech" pranešė apie nepristatymą laiku.

  Be to, kai kurios ES šalys laikinai sustabdė "AstraZeneca" vakcinų atsargų naudojimą dėl įtarimų, susijusių su nepageidaujamomis reakcijomis, paskiepijus šia vakcina. Tačiau, kaip nurodo EVA ekspertai, nėra jokių duomenų, rodančių, kad vakcinacija galėjo sukelti šias būkles, kurios nėra įvardintos kaip šios vakcinos šalutinis poveikis. Pati bendrovė pareiškė, kad vakcina yra saugi. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija nusprendė tęsti vakcinaciją šiuo preparatu.

  SAM pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvoje laikinai sustabdytas vakcinavimas tik viena ABV5300 serija, kol vyksta tyrimas, siekiant atmesti menkiausias galimas prielaidas, susijusias su šios konkrečios partijos vakcinos saugumu.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 205,6 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,4 tūkst. žmonių. Pirmąją vakcinos dozę respublikoje gavo daugiau nei 253,6 tūkst. žmonių, beveik 99 tūkst. žmonių yra visiškai paskiepyti.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)

  Dar šia tema

  Oro linijos "airBaltic" atnaujina skrydžius už ES ribų
  Lietuva atnaujino COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  "Reuters": Europos Sąjunga užsimanė pradėti derybas dėl "Sputnik V"
  Tegai:
  vakcina, AstraZeneca, koronavirusas, Visaginas

  Svarbiausios temos