00:58 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)

  Venckus sukritikavo teismą ir vaiko teisių gynėjus, kurie neva nežino, ar mergina lanko mokyklą, būrelius, ar prieš ją nėra smurtaujama

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Buvusios teisėjos ir Lietuvos Seimo deputatės Neringos Venckienės dukterėčiai, nepilnametei Deimantei Kedytei nebus leista pasimatyti su pusbroliu, Facebook parašė Venckienės sūnus Karolis Venckus.

  "Mano pusseserė tapo valstybės paslaptimi..." — šiais žodžiais savo įrašą pradėjo Venckus.

  Anot jo, praėjusią savaitę viena iš Lietuvos žiniasklaidos priemonių paskelbė straipsnį apie "nerimstantį Venckienės sūnų" ir jo "nesuprantamą norą pasimatyti su savo pussesere".

  "Man vienas komentaras, kurį matau dažnai, neduoda ramybės. Būtent dėl jo ir rašau šį straipsnį. Ne vieną kartą mačiau — "palik tą mergaitę ramybėje, jeigu ji norės, pati su tavim susisieks". Ne, taip nebus todėl, kad jai tai nebus leista. Kodėl taip manau? Nes Deimantė jau metus buvo "ruošiama" mano mamos bylai, tačiau liudininke ji nebebus. Kodėl? Nes spėju — Stankūnaitė su ja jau nebesusitvarko. Deimantei sukako jau 17 metų. O kas nutiktų, jeigu per teismo posėdį ji pasakytų "ne tą ką reikia"?" — savo poziciją paaiškino Venсkus.

  Pasak jaunuolio, per Venckienės teismą liudijęs Deimantės senelis Stankūnas pasakė, kad mergaitės nereikia apklausti, nes ji nekalba lietuviškai, o jam susitikus su savo anūke jų pokalbius išversdavo Stankūnaitė. Tačiau Stankūnienė liudijo priešingai — jokių kliūčių dėl kalbos nebuvo.

  "Vaikų Teisių Apsaugos Tarnyba, kuri privalo užtikrinti mano pusseserės gyvenimo sąlygas, teigia negalinti gauti informacijos apie saugomą asmenį iš Kriminalinės Policijos biuro, nes tai "informacija sudaranti valstybės paslaptį". Nei teismui, nei vaikų teisių atstovėms nesvarbu, kad tarnyba nežino, ar mano pusseserė lanko mokyklą, ar lanko būrelius, ar prieš ją nėra smurtaujama", — parašė Venckus.

  Jaunuolis pabrėžė, kad jis neprašė suteikti informacijos apie jo pusseserės gyvenamąją vietą, o tik prašė leisti su ja pasimatyti.

  "Tai gali būti neutrali vieta. Aš atvažiuosiu bet kur. Aš norėčiau ją pamatyti bent virtualiai, kad žinočiau, kad jai viskas yra gerai", — pasakė jis.

  "Venckienės byla"

  Deimantė Kedyte, kuri yra Venckienės dukterėčia, tapo pedofilų auka. Lietuvos valdžia kaltina buvusią deputatę tuo, kad ji neva neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukters perdavimo mergaitės motinai — Laimutei Stankūnaitei, be to, priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus prievarta pasiėmė Deimantę.

  Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su valdininkais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, tačiau keistomis aplinkybėmis jis mirė. Stankūnaitei buvo pareikšti įtarimai, kad ji pati galėjo perduoti vaiką seksualiniam išnaudojimui.

  Lietuvoje Venckienė kaltinama dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo. Buvusi teisėja savo kaltės nepripažino. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po visų liudytojų apklausos.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)
  Tegai:
  Neringa Venckienė, Karolis Venckus

  Svarbiausios temos