07:05 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Už įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą patalpų savininkui grės bauda nuo 30 iki 60 eurų, už pakartotinį nusižengimą — bauda nuo 60 iki 120 eurų

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Paviešintas Vilniaus daugiabučių, kurių balkonuose ar atsidarius langą draudžiama rūkyti, sąrašas.

  Nuo 2021 metų sausio 1 dienos įsigaliojo LR Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimas, kuris nustatė papildomus draudimus ir ribojimus rūkymui daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose. Pagal įstatymo reikalavimus, pastato ar buto savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi pastatu ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko pastato patalpas.

  Kad draudimas pradėtų veikti, daugiabutis turi būti paskelbtas nerūkymo zona. Daugiabučius nerūkymo zonomis skelbia savivaldybė gavusi bent vieno name gyvenamąją vietą deklaravusio gyventojo prašymą. Jei prašymą pateikęs asmuo jį atsiimtų ar pasikeistų gyvenamoji vieta, sprendimas dėl rūkymo draudimo daugiabutyje nebegaliotų.

  Už įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą patalpų savininkui grės bauda nuo 30 iki 60 eurų, už pakartotinį nusižengimą — bauda nuo 60 iki 120 eurų.

  Dar šia tema

  Psichologas įvardijo būdą kaip mesti rūkyti
  Vilniaus geležinkelio stoties peronuose uždrausta rūkyti
  Vilnius įvedė keletą naujovių lauko kavinių sezonui
  Ugniagesiai įvardijo dažniausias žūčių gaisruose priežastis
  Tegai:
  Vilnius, rūkas, rūkymas

  Svarbiausios temos