06:41 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Kaip pažymėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė, išliekant neapibrėžtumui dėl pandemijos raidos, būtina tęsti glaudų euro zonos fiskalinės politikos koordinavimą ir derinti veiksmus pereinant į ekonomikos atsigavimo fazę

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Pirmadienį vykusioje Euro grupės vaizdo konferencijoje euro zonos finansų ministrai aptarė ekonominę situaciją ir paskelbė bendrą pareiškimą dėl tolesnio fiskalinės politikos koordinavimo euro zonoje, tęsiant skatinamąją fiskalinę politiką šiais ir kitais metais.

  Apie tai praneša Finansų ministerijos spaudos tarnyba.

  Pareiškime pažymima glaudaus fiskalinės politikos koordinavimo euro zonoje svarba. Remiantis EK kovo 3 dienos komunikatu dėl fiskalinės politikos gairių, akcentuojamas įsipareigojimas tęsti skatinančią fiskalinę politiką šiais ir kitais metais bei pabrėžiamos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) teikiamos galimybės skatinant struktūrines reformas ir produktyvias investicijas. 

  Ekonomikos atsigavimo perspektyvoje pabrėžiamas taikytinų priemonių lankstumas, atsižvelgiant į kiekvienos šalies situaciją, bet tuo pačiu remiantis vidutinio ir ilgojo laikotarpio fiskalinio tvarumo sąlyga.

  "Išliekant neapibrėžtumui dėl pandemijos raidos, būtina tęsti glaudų euro zonos fiskalinės politikos koordinavimą ir derinti veiksmus pereinant į ekonomikos atsigavimo fazę. Sutarėme, kad skatinančioji fiskalinė politika turi būti tęsiama tol, kol ekonomikos atsigavimas bus pakankamai tvirtas. Žinoma, svarbu užtikrinti, kad paramos priemonės būtų kuo taiklesnės ir efektyvesnės. Be to, kas irgi aiškiai pabrėžta ministrų pareiškime, tęsiant ekonomikos skatinimą svarbu nepamiršti fiskalinio tvarumo vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu", — teigia konferencijoje dalyvavusi finansų ministrė Gintarė Skaistė.

  Tolesnis veiksmų koordinavimo etapas fiskalinės politikos srityje numatomas šių metų gegužės–birželio mėnesiais. EK paskelbus pavasario ekonomines prognozes, pateikus šalių narių Stabilumo programų vertinimus bei fiskalinės politikos rekomendacijas, bus priimami sprendimai dėl tolesnio Stabilumo ir augimo pakto (SAP) bendrosios išimties taikymo 2022 metais.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  Platesnis ratas įmonių gaus kompensacijas už darbuotojų testavimą dėl COVID-19
  Lietuva atnaujino COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  Estija paragino aptarti vakcinų nuo COVID-19 tiekimą iš Rusijos
  Tegai:
  Europa, COVID-19, ES

  Svarbiausios temos