19:11 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Gydytojas pažymėjo, kad jeigu paaiškėtų, jog vakcinos sukuriamo imuniteto formavimosi metu padidėja kraujo krešėjimas, labai tikėtina, kad prevencinis kraują skystinančių medikamentų skyrimas galėtų tokią riziką eliminuoti

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius mano, kad vakcinacija "AstraZeneca" preparatu turi būti tęsiama. 

  "Vakcinacija AstraZeneca turi būti tęsiama. Jokios prievartos skiepytis būti negali, bet norintys tai padaryti žmonės turi tokią teisę", — antradienį savo paskyroje Facebook parašė Kasiulevičius. 

  Jis pažymėjo, kad diskusija dėl vakcinų saugumo tęsis amžinai, bet vairuoti automobilį yra daug nesaugiau, eiti per gatvę yra daug nesaugiau ir susirgus COVID-19 numirti yra didesnė rizika negu pasiskiepijus "AstraZeneca" vakcina. "Mes staiga pamiršome, kad kasdieną Lietuvoje Covid-19 nusineša po kelias gyvybes", — pažymėjo jis.

  Gydytojas taip pat pažymėjo, kad COVID-19 liga pati sukelia krešėjimo sutrikimus ir trombozę, todėl visi, guldomi į stacionarą, gauna kraują skystinančių vaistų — mažos molekulinės masės heparinų. Pasak Kasiulevičiaus, jeigu paaiškėtų, kad vakcinos sukuriamo imuniteto formavimosi metu padidėja kraujo krešėjimas kuriai nors daliai žmonių, tai labai tikėtina, kad prevencinis kraują skystinančių medikamentų skyrimas galėtų tokią riziką eliminuoti. 

  "Tai, kad Europos šalys stabdo 2 savaitėms skiepijimą yra normalu, jos taip rūpinasi piliečių saugumu, bet kita vertus jokios alternatyvos nėra pasiūloma — sėdėti karantine toliau belaukiant naujos naujų atmainų bangos? Tos dvi savaitės gelbėjant žmonių gyvybes yra labai daug. Ir pagaliau, jeigu AstraZeneca vakcinos nenori vyresnioji karta ir jie geriau palauks amerikietiškų Pfizer, Modernos, Johnson & Johnson, rusiškos Sputnik V ar kiniškos Sinovac, tai leiskim skiepytis kitiems", — rašo gydytojas.

  Anksčiau kelios ES šalys, įskaitant Norvegiją, Latviją, Islandiją, Daniją, Vokietiją, Italiją ir Prancūziją, atsargumo sumetimais sustabdė "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso naudojimą dėl vienos paskiepytos moters mirties ir kitų komplikacijų. 

  Pirmadienį buvo pranešta, kad Estijoje per savaitę pranešta apie daugiau nei 480 nepageidaujamų reakcijų į "AstraZeneca" vakciną.

  Savo ruožtu Lietuva tęs skiepijimą šia vakcina.

  Šiuo metu ES rinkoje yra patvirtintos keturios vakcinos: "Pfizer/BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson".

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Į Lietuvą pristatyta dar 14,4 tūkst. "AstraZeneca" vakcinos nuo COVID-19 dozių
  Lietuva neatsisakys "AstraZeneca" vakcinos, nepaisant galimų rizikų
  Italijoje uždrausta naudoti "AstraZeneca" vakciną
  Visagino gyventojai nesiskiepija "AstraZeneca"
  Latvija sustabdė skiepijimą "AstraZeneca" vakcina
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, AstraZeneca

  Svarbiausios temos