07:45 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Srities atstovai nepatenkinti, kad nuo pirmojo karantino įvedimo šis sektorius praktiškai negavo vyriausybės paramos

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Lietuvoje viešbučių ir restoranų asociacija rengia protesto akciją, norėdama atkreipti dėmesį į situaciją su sektoriaus parama per karantiną.

  Akcija buvo pavadinta "Paskutinė verslo vakarienė". Ji vyksta keliuose Lietuvos miestuose: Vilniuje — Kudirkos aikštėje priešais Vyriausybės rūmus, Kaune — Rotušės aikštėje, Klaipėdoje — Atgimimo aikštėje.

  Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos duomenimis, prie protestuotojų turėtų prisijungti turizmo industrijos atstovai, gidai, renginių organizatoriai ir Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacija.

  Facebook paskyrose kai kurios organizacijos, kavinės ir viešbučiai jau paskelbė apie savo dalyvavimą akcijoje. Jie skelbia padengtų stalų nuotraukas su "Paskutine verslo vakariene".

  Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija pareiškė, kad verslo sektorius, kuris generuoja penkis procentus viso Lietuvos vidaus produkto (BVP) ir sukuria 42 000 darbo vietų, nuo pirmojo karantino įvedimo sulaukė mažai vyriausybės paramos.

  "Akcija bus siekiama dar vieną, jau paskutinį kartą Vyriausybei pasakyti, kad metus be paramos gyvenantį ir didžiąją laiko dalį uždarytą sektorių yra ištikusi agonija — be skubios pagalbos daugelis jo atstovų šį pavasarį jau nebeatsidarys", — anksčiau savo Facebook paskyroje pranešė asociacija.

  Lietuvoje nuo lapkričio pradžios įvestas antrasis karantinas. Jis preliminariai pratęstas iki balandžio pradžios.

  Pirmadienį vyriausybė pratęsė judėjimo apribojimus 16 savivaldybių iki kovo 31 dienos. Taip pat pasikeis kultūrinių erdvių lankymo uždarose erdvėse tvarka — dabar vienam asmeniui turėtų būti skirta ne mažiau kaip 20 kvadratinių metrų ploto.

  Dar šia tema

  Judėjimo ribojimus siūloma palikti 16 savivaldybių, tarp jų — Vilniuje
  Per savaitę daugiau nei trečdalis kirtusių sieną su Lenkija asmenų neužpildė NVSC anketų
  Ekonomistas papasakojo, kaip karantinas paveikė nekilnojamojo turto rinką
  Tegai:
  karantinas, restoranas, viešbutis, vyriausybė, protesto akcija, Lietuva

  Svarbiausios temos