12:14 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Jis pažymėjo, kad kai skamba argumentai dėl kokios nors veiklos atnaujinimo, kaip pavyzdys minimos šalys, kuriose ši veikla nebuvo sustabdyta, tačiau neatsižvelgiant į šių valstybių epidemiologinę situaciją

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas paragino atkreipti dėmesį į kitų šalių epidemiologinius rodiklius, prieš pradedant kalbėti apie tos ar kitos veiklos atnaujinimą.

  Vilniaus gatvės
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jis pasidalijo, kad gauna laiškų iš žmonių, kurie dalijasi savo mintimis apie pandemiją ir karantino situaciją Lietuvoje. Taigi, viename iš laiškų, pasak profesoriaus, pateikiama išvada dėl galimybės atnaujinti vieną veiklą šalyje.

  "Dažnai yra argumentu pateikiama, kad va toje ar tose šalyse viena ar kita veikla yra/buvo nesustabdyta. Tačiau dažnai pamirštama pažiūrėti, kokia epidemiologinė situacija buvo toje šalyje ir kokia yra Lietuvoje. Kad ir mano ką tik perskaitytame laiške yra sakoma, kad tos veiklos nebuvo stabdytos Naujoje Zelandijoje, Australijoje, Japonijoje, P. Korėjoje, Islandijoje..." — Facebook parašė Stankūnas.

  Specialistas paragino pasidomėti ir palyginti, kokia epidemiologinė situacija buvo tose šalyse ir kokia padėtis vienu ar kitu metu buvo Lietuvoje.

  "Nes kai ir Lietuvoje nustatinėjome po 20 ar 30 atvejų, tai irgi mes gyvenome visai kitaip nei gyvename dabar", — pridūrė jis.

  Stankūnas priminė, kad šią savaitę šalyje atsidarė didelės parduotuvės, žmonės gavo galimybę judėti tarp daugelio savivaldybių. Kartu jis pažymėjo, kad nuo visuomenės priklauso, ar įvyks trečioji pandemijos banga, ar ne.

  Vertindama situaciją šalyje, Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, jog neabejoja, kad balandį išliks griežti judėjimo apribojimai dėl pandemijos. Tuo pat metu ji mano, kad dabartinė padėtis su koronavirusu nesukelia didelio optimizmo.

  Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta daugiau nei 206 tūkst. COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 192 tūkst. žmonių, o mirė 3 416 žmonių. Daugiau nei 100 tūkstančių žmonių yra visiškai paskiepyti.

  Nuo lapkričio pradžios Lietuvoje įvestas antrasis karantinas. Jis preliminariai pratęstas iki balandžio pradžios.

  Pirmadienį Vyriausybė pratęsė judėjimo apribojimus 16 savivaldybių iki kovo 31 dienos. Taip pat keičiasi kultūrinių erdvių lankymo uždarose erdvėse tvarka — dabar vienam žmogui turėtų būti skirta ne mažiau kaip 20 kvadratinių metrų ploto.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)

  Dar šia tema

  Rengiamas planas siekiant visus pradinių klasių mokinius grąžinti į mokyklas
  Grąžiname vaikus į mokyklą karantino metu
  Lietuvoje smarkiai išaugo koronaviruso atvejų skaičius
  Kasiulevičius pasisakė apie vakcinacijos "AstraZeneca" nutraukimą
  Lietuva nusprendė laikinai sustabdyti vakcinaciją su "AstraZeneca"
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos