16:44 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Byloje figūruoja ir to paties rajono kultūros centro direktorė. Manoma, kad kyšių suma siekė 20 tūkstančių eurų

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuvoje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl baudžiamosios bylos, kurioje Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir to paties rajono kultūros centro direktorė kaltinami kyšininkavimu, prekyba poveikiu veikiant bendrininkų grupėje bei dokumentų klastojimu ir kurstymu tai daryti.

  Į teisėsaugos pareigūnų akiratį Kupiškio rajono savivaldybės vadovas ir minėtai savivaldybei pavaldžios įstaigos direktorė pateko dėl 2017, 2018 ir 2019 metais prie Kupiškio marių vykusių festivalių "Stichijos". Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už išskirtines prekybos sąlygas festivalių metu iš kelių bendrovių atstovų jie galimai pareikalavo ir paėmė kyšius. Manoma, kad pareikalautų ir susitartų priimti kyšių suma siekė 20 tūkst. eurų.

  Kupiškio rajono meras taip pat kaltinamas kurstęs, o Kupiškio rajono kultūros centro direktorė — klastojusi dokumentus. Įtariama, kad 2019 metais vykusio festivalio "Stichijos" metu atlikėjams už koncertą realiai buvo sumokėta kita suma, nei nurodyta sutartyje. Galimai buvo suklastoti ir kiti dokumentai — sutartys su prekybininkais.

  Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų. Už prekybą poveikiu gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už dokumentų klastojimą numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

  Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

  Tegai:
  kyšis, Lietuva, kyšininkavimas

  Svarbiausios temos