10:53 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)

  Pabrėžiama, kad šiuo metu kuriamos arba jau patvirtintos vakcinos nuo COVID-19 suteiks bent jau tam tikrą apsaugą nuo naujų viruso mutacijų

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Visi virusai, įskaitant koronavirusą, vystosi ir mutuoja, todėl Sveikatos apsaugos ministerija paaiškino, kaip viruso padermės gali paveikti vakcinų veiksmingumą. Praneša SAM spaudos tarnyba.

  "Kai virusas sparčiai plinta populiacijoje ir sukelia daugybę infekcijų, padidėja viruso mutacijos tikimybė. Kuo virusas turi daugiau galimybių plisti, tuo daugiau jis kopijuojasi — taip jis turi daugiau galimybių keistis", — teigiama pranešime.

  Kita vertus, dauguma virusinių mutacijų neturi didelės įtakos viruso gebėjimui sukelti infekcijas ir ligas, tačiau priklausomai nuo to, kurioje viruso genetinėje medžiagoje vyksta pokyčiai, tai gali turėti įtakos viruso savybėms.

  Pabrėžiama, kad šiuo metu kuriamos arba jau patvirtintos vakcinos nuo COVID-19 suteiks bent jau tam tikrą apsaugą nuo naujų viruso mutacijų.

  Pažymima, kad PSO bendradarbiauja su tyrėjais, sveikatos apsaugos pareigūnais ir mokslininkais, kad suprastų, kaip šios mutacijos veikia virusą, įskaitant jų poveikį vakcinų veiksmingumui, jei toks yra.

  Be to, PSO stebėjo mutacijas ir jų variantus nuo koronaviruso protrūkio pradžios. Yra sukurta speciali darbo grupė "Virus Evolution", kurios tikslas — greitai aptikti naujus pokyčius ir įvertinti jų galimą poveikį.

  Tuo pačiu PSO rekomenduoja visoms šalims, kur įmanoma, padidinti COVID-19 viruso sekos nustatymą ir dalytis duomenimis, taip padedant viena kitai stebėti ir reaguoti į besikeičiančią pandemiją.

  Pranešime taip pat paaiškinama, kaip išvengti naujų, būsimų COVID-19 viruso mutacijų.

  "Svarbiausia yra sustabdyti viruso plitimą. Dabartinės priemonės, kuriomis siekiama sumažinti užsikrėtimą, įskaitant dažną rankų plovimą, veido kaukių dėvėjimą, fizinio atstumo laikymąsi, gerą patalpų vėdinimą ir didelių susibūrimų uždarose patalpose vengimą, ir toliau veiksmingos prieš naujas viruso variacijas, nes mažina viruso plitimo dažnį, o tai mažina viruso galimybes mutuoti", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad vakcinos — labai svarbi priemonė kovoje su koronavirusu. Todėl žmonės raginami skiepytis nuo COVID-19 viruso. 

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)
  Tegai:
  mutacija, vakcinacija, vakcina, virusas, koronavirusas

  Svarbiausios temos