09:10 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Premjerė pažymėjo, kad sprendimas stabdyti vakcinaciją "AstraZeneca" preparatu nepadeda vakcinavimo procesui

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Dėl situacijos su "AstraZeneca" vakcina gali tekti pergalvoti vakcinų kiekių paskirstymo strategiją, o ateityje ši vakcina gali tapti pasirenkamąja, trečiadienį po vyriausybės posėdžio kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

  Kai pažymėjo premjerė, dėl "AstraZeneca" reputacinės problemos kuriose savivaldybėse buvo susikaupę nemažai šios vakcinos dozių. 

  "Akivaizdu, kad reikės pergalvoti kiekių paskirstymo strategiją taip pat. Tikrai nemanau, kad mes jau esame toje stadijoje, kai galėtume skiepyti visus, kas užeina ir nori, nes vis dar yra labai daug rizikos grupių asmenų, kurie nėra paskiepyti, tarp kurių, neabejoju, yra tokių, kurie norėtų pasiskiepyti "AstraZeneca" taip pat, bet tam tikro lankstumo šios vakcinos naudojime galime tikėtis", — pabrėžė ji paklausta, ar nesvarstoma "AstraZeneca" vakciną ateityje padaryti pasirenkama.

  Premjerė teigė, kad sprendimas stabdyti vakcinavimą "AstraZeneca" priimtas iki ketvirtadienio, nes tądien EVA pateiks savo išvadą dėl vakcinos. Tokį sprendimą yra priėmusios dauguma ES valstybių, pažymėjo premjerė.

  Šimonytės teigimu, SAM sprendimas stabdyti vakcinaciją buvo natūralus atsiradus tokiai Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) rekomendacijai. Tačiau pripažino, kad jis nepadeda vakcinavimo procesui, kaip jam nepadėjo ir diskusijos, kurios kilo apie šią vakciną.

  Premjerė teigė, kad iš pradžių viešai buvo išsakoma kritika, jog sprendimas stabdyti skiepijimo procesą "AstraZeneca" vakcina nebuvo priimtas, ypač turint omenyje, kad tokį sprendimą priėmė daugybė ES valstybių.

  "Iki pat Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos teikimo, kuris buvo pateiktas vakar darbo dienos pabaigoje, aš buvau įsitikinusi, kad nėra jokio pagrindo tokiam sprendimui. Ir dabar manau, kad, greičiausiai, rytoj Europos vaistų agentūra pakartos tai, ką sakė ne vieną kartą, kad negali nustatyti jokio priežastinio ryšio tarp kažkokių sveikatos sutrikimų ar net mirties atvejų ir skiepijimo "AstraZeneca" ar kokia nors kita registruota vakcina", — teigė ministrė.

  Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuvoje nuo trečiadienio ryto laikinai stabdomas skiepijimas "AstraZeneca" vakcina. 

  Anksčiau Ispanija, Vokietija, Prancūzija ir Italija nutraukė vakcinaciją su "AstraZeneca". Danija, Islandija ir Norvegija nutraukė visus šios vakcinos tiekimus. Per pastarąją savaitę Estijoje buvo užregistruota per 480 nepageidaujamų reakcijų į "AstraZeneca" vakciną atvejų.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentas sukritikavo SAM sprendimą dėl "AstraZeneca"
  Estija nori gauti "AstraZeneca" vakciną, jei kitos ES šalys jos atsisakys
  Lietuva nusprendė laikinai sustabdyti vakcinaciją su "AstraZeneca"
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, AstraZeneca

  Svarbiausios temos