09:31 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)

  Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerija sustabdė skiepijimą "AstraZeneca" vakcina, kol bus gautos Europos vaistų agentūros galutinės išvados dėl šios vakcinos šalutinio poveikių

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Sprendimas stabdyti skiepijimą preparatu "AstraZeneca" buvo priimtas po pranešimų apie įtariamus tromboembolijos atvejus, trečiadienį per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį teigė sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

  "Vakar iki pietų buvom nusiteikę vakcinacijos "AstraZeneca" nestabdyti, be to pietų gavome VVKT pranešimą, kad yra trys atvejai su įtariamomis tromboembolijomis, kuriuos reikia tirti, ar nėra susiję su vakcinavimu. Turėjom sverti — žmonių saugumas ar pasitikėjimo klausimą šiek tiek sugriauti", — posėdžio metu kalbėjo Jankauskienė.

  Pasak Jankauskienės, ministerija tikisi teigiamo Europos vaistų agentūros sprendimo dėl vakcinos saugumo.

  "Mes tikimės, kad tas sprendimas bus palankus vakcinacijai ir tikimės, kad viskas atsistatys į savo vietas", — sakė viceministrė, pažymėdama, kad per metus Lietuvoje apie 12,5 tūkst. žmonių gydomi nuo tromboembolijos ir vidutiniškai fiksuojama apie tūkstantis mirčių.

  Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija laikinai sustabdė skiepijimą "AstraZeneca" vakcina mažiausiai iki šio ketvirtadienio, kovo 18 d., kol bus gautos Europos vaistų agentūros (EVA) galutinės išvados dėl šios vakcinos šalutinio poveikių. 

  Skiepijimą "AstraZeneca" vakcina nuo koronaviruso laikinai sustabdė kai kurios Europos valstybės, tarp jų — Ispanija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Švedija, Latvija.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)

  Dar šia tema

  Estija nori gauti "AstraZeneca" vakciną, jei kitos ES šalys jos atsisakys
  Lietuvos prezidentas sukritikavo SAM sprendimą dėl "AstraZeneca"
  Šimonytė pakomentavo vakcinavimo "AstraZeneca" sustabdymą
  Tegai:
  AstraZeneca, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos