10:48 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)

  Tikimasi, kad Imuniteto paso įvedimas padės išgelbėti dalį dabar uždaryto verslo, paskatintų piliečius dažniau testuotis ir padės išspręsti besikaupiančias visuomenės emocinės sveikatos problemas

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė siūlo Lietuvoje įgyvendinti Imuniteto paso idėją, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Savivaldybės teigimu, Imuniteto paso naudojimas leis nuo COVID-19 paskiepytiems, persirgusiems arba reguliariai besitestuojantiems piliečiams atverti galimybę teikti ir naudotis iki šiol uždarytomis paslaugomis — kultūros, renginių, apgyvendinimo, maitinimo, prekybos, sporto sektoriuose, taip pat — bendrauti tarpusavyje.

  Vilniaus miesto savivaldybė pasiūlymą dėl Imuniteto paso pateikė Vyriausybei. 

  Manoma, kad tokio Imuniteto paso įvedimas padės išgelbėti dalį dabar uždaryto verslo, paskatintų piliečius dažniau testuotis ir spręstų besikaupiančias visuomenės emocinės sveikatos problemas.

  Vilniaus meras Remigijus Šimašius pažymėjo, jog dabar Lietuvoje jau yra mažiausiai pusė milijono žmonių, kurie turi imunitetą COVID-19. Anot jo, jie galėtų saugiai naudotis įvairiomis paslaugomis, tokiu būdu prisidėdami prie verslo gelbėjimo — valstybė sutaupytų lėšų dotacijoms. O visi, kurie norėtų taip pat naudotis šiomis paslaugomis, galėtų lengvai pasidaryti greitąjį testą, kurie turi būti prieinami masiškai ir pigiai arba nemokamai.

  Pasak mero, būtina nepamiršti ir visuomenės emocinės sveikatos, kuri po ilgiau nei keturis mėnesius trunkančio karantino yra prasta, o saugūs ir apskaičiuoti apribojimų atlaisvinimai padėtų greičiau išlipti iš emocinės duobės.

  Vilniaus pasiūlyme numatyta, kad Imuniteto paso privilegijomis galėtų naudotis trys grupės piliečių: paskiepytieji nuo COVID-19, persirgusieji arba turintieji prieš kelias dienas atliktą neigiamą testą. Tam reikalingas technologinis sprendimas, kuris Esveikata.lt duomenis saugiai atvaizduotų telefono aplikacijoje. Vilniaus miesto savivaldybės atstovai jau bendrauja su tarptautinėmis įmonėmis, galinčiomis pasiūlyti saugius sprendimus — pavyzdžiui, IBM, kurie panašų sprendimą šiuo metu kuria Niujorkui.

  Imuniteto pasas jau svarstomas Europos Sąjungos lygmeniu, tačiau pirmiausia kalbama apie jo naudojimą kelionėms tarp ES valstybių. Apie panašius sprendimus garsiai kalba kai kurios ES šalys — kaip Danija, Švedija.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19, koronavirusas, Vilnius

  Svarbiausios temos