07:02 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)

  Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įsitikinusi, kad politiniai lyderiai turėtų rodyti pavyzdį šalies gyventojams

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kitą savaitė skiepysis "AstraZeneca" vakcina.

  Apie tai praneša Seimo pirmininkė savo paskyroje Facebook.

  "Pagaliau mes padarysime tai, apie ką kalbėjau jau senokai. Kartu su prezidentu, premjere ir sveikatos apsaugos ministru kitos savaitės pradžioje sutarėme skiepytis AstraZeneca vakcina", — pranešė Čmilytė-Nielsen.

  Seimo pirmininkė mano, kad politiniai lyderiai turėtų rodyti pavyzdį, be to, "AstraZeneca" vakcina pasiskiepijo Latvijos bei Estijos vadovai.

  Ji pažymėjo, kad turi antikūnų, tačiau gydytojai patikino, jog jų kiekis leidžia skiepytis. "Esu sakiusi, jog kai tik bus tokia galimybė, aš tai ir padarysiu", - pažymėjo Čmilytė-Nielsen.

  Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį patvirtino, kad farmacijos kompanijos "AstraZeneca" sukurta COVID-19 vakcina yra saugi ir efektyvi. EVA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas nerado jokių sąsajų tarp "AstraZeneca" vakcinos nuo COVID-19 ir padidėjusio kraujo krešumo atvejų.

  Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į EVA išvadas, nusprendė tęsti gyventojų skiepijimą šia COVID-19 vakcina Lietuvoje. 

  Gyventojų skiepijimas "AstraZeneca" vakcina bus atnaujinamas nuo penktadienio ryto, be to, gyventojai galės rinktis vakciną iš tuo metu vakcinacijos centre esančių vakcinų. Jeigu nebus tos vakcinos, kurios gyventojas pageidaus, jis galės užsirašyti skiepui vėliau. 

  SAM taip pat papildė prioritetinių grupių sąrašą, įtraukiant į jį, kad prioriteto tvarka būtų skiepijami šalies prezidentas, Seimo ir Vyriausybės nariai.

  Anksčiau kai kurios ES šalys laikinai sustabdė "AstraZeneca" vakcinų naudojimą dėl įtarimų, susijusių su nepageidaujamomis reakcijomis, paskiepijus šia vakcina.  

  Šiuo metu ES rinkoje yra patvirtintos keturios vakcinos: "Pfizer/BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson".

  Temos:
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)

  Dar šia tema

  Premjerė pareiškė, kad neįmanoma visų norinčių paskiepyti "AstraZeneca"
  Širinskienė papasakojo, kodėl gyventojai nenorėjo skiepytis "AstraZeneca"
  Surizikuos sveikata? Lietuvos Seimo liberalai pasirengę pasiskiepyti "AstraZeneca"
  "Duokite man AstraZeneca ir būsiu dėkingas": vėžiu sirgęs Stano prabilo apie vakcinas
  Tegai:
  Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Lietuva, vakcina, AstraZeneca

  Svarbiausios temos