09:23 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pat metu Vaidotas Zemlys-Balevičius išreiškė nepasitenkinimą tuo, kaip Nacionalinė visuomenės sveikatos laboratorija skelbia duomenis

  VILNIUS, kovo 19 – Sputnik. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) praneša, kad Lietuvoje nustatyti dar 108 nauji "britiškosios" COVID-19 atmainos atvejai.

  Iš viso šią savaitę ištirti 499 ėminiai. Iš visų nustatytųjų 68 atvejai priskiriami Vilniaus apskričiai, 11 – Marijampolės apskr., 6 – Klaipėdos apskr., po 5 – Kauno ir Telšių apskritims, 3 – Panevėžio apskr., po 2 – Tauragės, Alytaus, Utenos ir Šiaulių apskr., o vienas žmogus savo gyvenamąją vietą nurodė Ispaniją. Dar dėl vieno mėginio apskrities informacija yra tikslinama.

  Iš viso Lietuvoje aptikta 188 "britiškosios" COVID-19 atmainos atvejai.

  Ekspertų tarybos narys, "Euromonitor" duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius pasiskundė dėl NSPL darbo paskelbiant duomenis, nes iš jų negalima daryti išvadų. Pasak jo, visuomenės informavimui pakaktų paprastos lentelės.

  "Su britiškos atmainos plitimu yra viskas labai paprasta, susidaryti vaizdui užtektų paprastos lentelės su tokiais stulpeliais: apskritis (savivaldybė), savaitė, ėminių skaičius, nustatytų B.1.1.7 skaičius.  Viskas. O ką gauname mes? Kiek kokia laboratorija padarė ėminių ir kiek rado. Kokias išvadas iš to galima daryti? Jokių. Nes į laboratoriją gali suvažiuoti tyrimai iš visos Lietuvos. Istorinė duomenų eilutė irgi nepateikiama, tai apie paplitimo analizę gali tik svajot.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Visa laimė, kad tie duomenys suvažiuos į VDV IS ir normalią analizę LRV pateiks. Tik būtų gerai, kad tuos duomenis matytų visi norintys. Apskritai geriausiai būtų, kad valstybinės institucijos visų pirma pasirūpintų duomenų skelbimu, o tik po to spaudos pranešimais", — parašė jis Facebook

  Statistikos departamento duomenimis, bendras aptiktų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios šalyje viršija 208 tūkst., pasveiko 193 313 žmonių. Iš viso nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 3 452 žmonės.

  š viso šalyje vakcinuota pirma skiepo doze 272 246 žmonės, dviem skiepo dozėmis — 117 839 asmenys. 

  Pirmadienį Vyriausybė iki balandžio mėnesio pratęsė judėjimo ribojimus dar 16-oje savivaldybių. Judėjimo ribojimai išlieka tose savivaldybėse, kuriose sergamumas COVID-19 per pastarąsias 14 dienų viršija 200 atvejų 100-ui tūkst. gyventojų.

  Dar šia tema

  JAV paskiepytai motinai gimė vaikas, turintis antikūnų prieš COVID-19
  Austrijos portalo skaitytojai labiau pasitiki Rusijos "Sputnik V", nei JAV koncernais
  Pirmojoje eksperimentinėje mokykloje nustatytas teigiamas COVID-19 kaupinys
  Lietuvos prezidentas, premjerė ir Seimo pirmininkė skiepysis "AstraZeneca" vakcina
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva

  Svarbiausios temos