23:55 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Įdiegus modernesnę skrydžių informacijos sistemą, šią savaitę Vilniaus oro uoste taip pat išjungiamos senosios skrydžių informacijos švieslentės, kurios buvo sumontuotos 2007 metais

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Siekiant pagerinti keleivių patirtį, didinti oro uostų operacijų efektyvumą ir modernizuoti procesų valdymą, visuose trijuose šalies oro uostuose šią savaitę baigta diegti nauja oro uosto operacijų valdymo sistema, praneša Vilniaus oro uostas.

  Vieną iš jos dalių keliautojai dažniausiai mato ekranuose, ieškant informacijos apie skrydį, nusileidusį lėktuvą ar bagažo atsiėmimo juostą. Sistemos diegimas visuose oro uostuose pradėtas 2019 metais, į ją investuota 1,3 mln. eurų.

  Информационное табло в литовском аэропорту
  Lietuvos oro uostai atnaujina operacijų valdymo sistemą

  Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose įdiegta sistema suteiks galimybę užtikrinti efektyvesnę operacijų veiklą, kadangi skrydžių informacija bus automatiškai gaunama iš visame pasaulyje plačiai naudojamų aviacinių platformų. Iki šiol visuose trijuose oro uostuose veikė skirtingos operacijų valdymo sistemos, kurių administravimas buvo sudėtingas ir imlus laikui.

  Naujoji operacijų valdymo sistema visuose Lietuvos oro uostuose pakeis buvusias aštuonias skirtingas sistemas ir taip leis taupyti resursus.

  Naujoji sistema suteikia galimybę, operatyviai priimti sprendimus, automatiškai paskirstyti oro uosto resursus (priskirti skrydžiui registracijos stalus, vartus, bagažo atidavimo juostas, kitą oro uosto infrastruktūrą), užtikrinti sklandų oro uostų operacijų planavimą, daugelio rodiklių įgyvendinimo sekimą,  vieningus procesus ir principus visuose trijuose oro uostuose.

  Taip pat įdiegtas ir skrydžių valdymo bei atvaizdavimo funkcionalumas FIDS. Skrydžių informacija bus rodoma ekranuose visose terminalų vietose. 

  Информационное табло в литовском аэропорту
  Naujoji operacijų valdymo sistema visuose Lietuvos oro uostuose pakeis buvusias aštuonias skirtingas sistemas ir taip leis taupyti resursus

  Ekranuose keleiviai realiu laiku matys svarbiausią informaciją apie įlaipinimo vartus, atvykimo ir išvykimo laikus, pranešimus apie galimą skrydžių vėlavimą ar atšaukimą, bagažo atsiėmimą, kitą aktualią kelionių informaciją.

  Iš naujosios operacijų valdymo sistemos skrydžių informacijos duomenys bus perduodami ne tik į keleiviams matomus skrydžių informacijos atvaizdavimo ekranus, bet ir į Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostų tinklalapius, oro uostų vidines sistemas.

  Taip pat šios sistemos suteiks galimybes skrydžių duomenų pasidalinimui su suinteresuotomis šalimis, jei toks poreikis būtų, tarkime, dėl saugumo reikalavimų.

  Įdiegus modernesnę skrydžių informacijos sistemą, šią savaitę Vilniaus oro uoste taip pat išjungiamos senosios skrydžių informacijos švieslentės, kurios buvo sumontuotos 2007 metais. Į šias švieslentes visa skrydžių informacija būdavo įvedama rankiniu būdu.

  Dar šia tema

  Pernai transporto sektoriuje augo krovinių vežimai, pasiektas Klaipėdos uosto rekordas
  "Lietuvos oro uostai" išrinko naują valdybos pirmininkę
  Vasarį daugiausia kartų tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusiją

  Svarbiausios temos