09:05 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje yra didelis nedarbas ir rimtį ekonominiai sunkumai, kurie atbaido tuos, kas ieško geresnio gyvenimo, mano ekspertas Aleksejus Zubecas

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Migrantai grįžta į Lietuvą, nes tose šalyse, kuriose jie gyveno, jie nebeturi ką veikti, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas.

  "Šiomis sąlygomis jie patenka į Lietuvą, kur šiandien nedarbo lygis yra didesnis nei 16 proc., kur yra gana rimtų ekonominių sunkumų, kur krinta vartotojų optimizmo lygis ir pan. Be to, Lietuva, reikia suprasti, pagal Europos standartus yra gana skurdi šalis. Ir [nėra prasmės] likti Lietuvoje, kur yra didelės biudžeto problemos, susijusios su išlaidų finansavimu, ir apskritai gana neperspektyvi ekonominė padėtis", — pasakė jis.

  Zubecas mano, kad anksčiau ar vėliau sugrįžusieji vis tiek paliks respubliką dėl jos nepatrauklumo darbo atžvilgiu.

  Vilniaus gatvės
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Greičiausiai galima tikėtis, kad šie žmonės paliks Lietuvą ir ieškos sau darbo arba ES viduje, arba tose šalyse, kurios aktyviai priima migrantus. <...> Susidomėjimas Baltijos valstybėmis kris. Tiesą sakant, senosios Europos šalys pakels ir gelbės šią periferiją paskutinėj eilėj. <...> Manau, kad 80–90 procentų jų vėl paliks šalį. Jiems tai yra laikina stotelė — pamatyti, išsiaiškinti, kas vyksta, ir pasirinkti vietą, kur jie gali nuvykti. Šansų, kad šis naujas į šalį sugrįžęs potencialas, kad šie žmonės taps naujo ekonomikos augimo šalyje pagrindu, yra praktiškai nulis", — pridūrė jis.

  Anksčiau Statistikos departamentas pateikė duomenis, kad pirmą kartą per du dešimtmečius į Lietuvą per metus grįžo daugiau piliečių, nei iš jos išvyko. Departamento duomenimis, 2020 metais iš šalies emigravo 23,1 tūkst. nuolatinių gyventojų, tai yra 21,2 proc. (6,2 tūkst.) žmonių mažiau nei 2019 metais.

  Tuo pat metu į Lietuvą imigravo 43,1 tūkst. žmonių, tai yra 7,5 proc. (trimis tūkstančiais žmonių) daugiau nei 2019 metais.

  Tegai:
  migrantai, Lietuva

  Svarbiausios temos