07:42 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lenkijoje kilęs židinys didina tikimybę, kad ir Lietuvoje gali atsirasti tokių atvejų, teigia VMVT direktorius Darius Remeika

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Stambus ūkis Lenkijoje, kur laikoma beveik 16 tūkst. kiaulių, tapo AKM židiniu, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  AKM diagnozė patvirtinta vakar kiaulių fermoje Svebodzino regione. Šiame Lenkijos regione nuolat buvo stebimi ir teigiami AKM atvejai šernams.

  Pranešama, kad tai yra pirmasis šiais metais AKM protrūkis kiaulių ūkyje Lenkijoje. Kol kas nėra tiksliai žinomas galimas ligos šaltinis, ūkyje pradedami židinio likvidavimo darbai, nustatomos būtinosios apsaugos ir priežiūros zonos.

  "Europoje per šiuos metus AKM viruso židiniai kol kas nustatyti tik dviejose valstybėse – Lenkijoje ir Rumunijoje. Nors didžioji dalis AKM protrūkių yra nustatoma šiltuoju metu, šis kaimyninės šalies atvejis dar kartą patvirtina, kad kiaulių laikytojai turi išlikti budrūs visais metų laikais. Kilęs židinys kaimyninėje valstybėje didina tikimybę, kad ir Lietuvoje gali atsirasti tokių atvejų", – sako VMVT direktorius Darius Remeika.

  Specialistai prognozuoja, kad didžiausia rizika virusui patekti į kiaulių laikymo ūkius šiais metais yra Šiaulių, Plungės, Ignalinos rajonuose. Tai nereiškia, kad kitų rajonų kiaulių augintojai gali ramiau atsipūsti.

  Grėsmė išlieka visoje Lietuvoje, nes vien šiemet sergančių šernų užfiksuota jau apie 40 atvejų visoje Lietuvoje.

  Įvertinus šias aplinkybes, VMVT ragina visus kiaulių augintojus skirti didelį dėmesį biologinio saugumo priemonių reikalavimų įgyvendinimui ūkiuose ir kasdien jų griežtai laikytis. Tai vienintelė efektyvi priemonė, padedanti apsaugoti ūkius nuo AKM viruso.

  Dar šia tema

  Afrikinis kiaulių maras Lietuvoje šiemet plinta lėčiau
  Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
  Tegai:
  Lenkija, afrikinis kiaulių maras (AKM)

  Svarbiausios temos