11:05 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Tyrimas parodė, kad daugiausia kvėpavimo takų lašelių, kuriuose yra viruso dalelių, išskiria žmonės, turintys aukštą kūno masės indeksą (KMI), ir pagyvenę žmonės

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Mokslininkai antsvorį turinčius žmones įvardijo kaip greičiausiai platinančius COVID-19. Tai teigiama Masačusetso technologijos instituto ir Harvardo specialistų atliktame tyrime.

  Pagal gautus rezultatus daugiausia kvėpavimo takų lašelių, kuriuose yra viruso dalelių, išskiria žmonės, turintys aukštą kūno masės indeksą (KMI), ir pagyvenę žmonės. Mokslininkų teigimu, skirtingų pacientų iškvepiamų  dalelių kiekis gali skirtis šimtus kartų. Taigi, tyrimo duomenimis, tik 18 procentų žmonių sudarė 80% iškvepiamo bioaerosolio, o tai įrodo superproliferacijos reiškinį.

  Ekspertai mano, kad stipri proliferacija siejama su gleivinės pažeidimu, kuris pastebimas vyresnio amžiaus ir antsvorio turintiems žmonėms sunkesne forma. Pažymima, kad ligos eigos sunkumas taip pat turi įtakos plitimo greičiui. Jei plaučiai yra stipriai paveikti, asmuo gali tapti labai intensyviu viruso skleidėju.

  Anksčiau Maskvos ligoninės Nr. 71 vyriausiasis gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Aleksandras Miasnikovas teigė, kad pasaulį apėmė nutukimo epidemija, kuri yra nematoma, tačiau daug pavojingesnė už koronavirusą. Pasak gydytojo, beveik 40 procentų pasaulio gyventojų turi antsvorio. Miasnikovas pabrėžė, kad kai žmonėms pasireiškia nutukimas, antsvoris toliau sukelia diabetą, širdies ligas, insultus ir vėžį.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)
  Tegai:
  nutukimas, koronavirusas

  Svarbiausios temos