11:15 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Nuo šiol keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, privalės pateikti tai įrodančius dokumentus

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Atnaujintą COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, papildė Kipro Respublika, Palestina, Lenkijos Respublika, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Be to, šį sąrašą "paliko" Izraelio Valstybė ir Slovėnijos Respublika. Išsamus šalių ir keliaujantiesiems keliamų reikalavimų sąrašas paskelbtas ministerijos tinklalapyje.

  Nuo šiol keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, privalės pateikti tai įrodančius dokumentus, tam, kad jiems nereikėtų izoliuotis.

  Jeigu dokumentai pateikiami oro ar jūrų uoste, izoliacijos išimtis pritaikoma iš karto. Jeigu asmuo neturi galimybės pateikti šių dokumentų iškart, juos galima atsiųsti el. pašto adresu izoliacija@nvsc.lt. Patvirtinimas apie pritaikytą išimtį bus išsiųstas elektroniniu laišku. Iki patvirtinimo gavimo asmenys laikomi izoliuotais asmenimis.

  Pažymėtina, kad dokumentų, įrodančių, kad asmuo persirgo COVID-19 pateikti nereikia, jei liga buvo diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti informacinėje sistemoje.

  Šis sprendimas priimtas dėl to, kad dalis keliautojų, prieš kelionę pildydami keliautojų  anketą NVSC tinklalapyje nurodydavo neva jiems taikomą izoliacijos išimtį, tačiau NVSC specialistams patekimo į šalį vietoje paprašius tai pagrindžiančių dokumentų, jų neturėdavo. 

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  Lietuvoje auga "britiškosios" COVID-19 atmainos atvejų skaičius
  Vilniuje siūloma įvesti COVID-19 imuniteto pasą
  Trečdalis 70 metų ir vyresnių lietuvių gavo pirmąją COVID-19 vakcinos dozę
  Kauno regione mažinamas "covid" lovų skaičius gydymo įstaigose
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos