00:06 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokyklos privalės užtikrinti minimalius atskirų klasių kontaktus tiek pamokų, tiek pertraukų metu, o pradinukų mokytojai privalės dėvėti kaukes

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Nuo pirmadienio,  kovo 22 dienos,  45-iose Lietuvos savivaldybėse pradinukai galės grįžti mokytis į savo klases. Šiuo atžvilgiu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija papasakojo apie visas ypatybes, kurios laukia laukia mokinių ir mokytojų karantino metu.

  Organizuojant kontaktinį ar mišrų pradinio ugdymo procesą mokyklose turi būti maksimaliai ribojami skirtingose klasėse ugdomų mokinių kontaktai tiek pamokų metu, tiek po pamokų:

  • vienos klasės mokiniams ugdymo veiklos, kurioms nereikia specializuotų patalpų, turi būti organizuojamos toje pačioje mokymo patalpoje. Jei mokinius moko skirtingi mokytojai, jie turėtų ateiti į ugdytinių klasę, o ne atvirkščiai;
  • jeigu yra poreikis, gali būti koreguojamas švietimo įstaigos darbo laikas, skirtingų klasių pamokų pradžios ir pabaigos, pertraukų laikas. Taip siekiama atskirti skirtingose klasėse ugdomus mokinius, kai jie atvyksta ar išvyksta iš švietimo įstaigos, naudojasi bendromis švietimo įstaigos patalpomis, ilsisi pertraukų metu, valgo;
  • jei mokykloje yra galimybė, skirtingoms klasėms turėtų būti priskiriami skirtingi įėjimai ir išėjimai; numatomi atskiri judėjimo maršrutai iki klasės, valgyklos, sanitarinių mazgų, persirengimo kambarių;
  • mokyklos teritorijoje lauke turėtų būti numatytos erdvės, kuriose pertraukas galėtų leisti skirtingų klasių mokiniai;
  • pailgintos dienos grupės veiklose gali dalyvauti tik tos pačios klasės mokiniai;
  • per pertraukas, kurių metu mokiniai valgo, laikas turi būti sureguliuotas taip, kad būtų užtikrintas klasės izoliacijos principo taikymas. Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys mokiniai, neturi būti organizuojamas.

  Kaukių leidžiama nedėvėti vaikams, ugdomiems pagal pradinio ugdymo programą, jiems esant ugdymo įstaigoje ir jos teritorijoje.

  Vyriausybės sprendimu organizuoti pradinį ugdymą kontaktiniu ar mišriu būdu leista tose šalies savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų.

  Konsultacijos abiturientams – po penkis ir su kaukėmis

  Nuo pirmadienio visoje šalyje leidžiama rengti kontaktines konsultacijas abiturientams nedidelėmis grupėmis – daugiausia po 5 mokinius vienu metu. Konsultacijų metu:

  • mokiniams ir mokytojams privalu dėvėti veido kaukes ar respiratorius;
  • turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas tarp konsultacijoje dalyvaujančių asmenų;
  • konsultacijos turi būti organizuojamos taip, kad būtų išvengta skirtingose grupėse esančių mokinių kontaktų.

  Nuo pirmadienio savivaldybėse, kuriose sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų, bus leidžiamas ir kontaktinis neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai ar suaugusieji, ir užtikrinamas 30 kv. m. paslaugos teikimo plotas vienam vaikui ar suaugusiajam. 

  Užsiėmimų metu turi būti sudarytos tinkamos sąlygos rankų higienai, patalpos vėdinamos kiekvienos pertraukos metu, dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai.

  Visi į mokyklas grįžtantys mokiniai ir mokytojai prašomi profilaktiškai testuotis.

  Dar šia tema

  Estijos Valstybės Teismui išsiųstas skundas dėl rusų mokyklos uždarymo Keiloje
  Grąžiname vaikus į mokyklą karantino metu
  Pirmojoje eksperimentinėje mokykloje nustatytas teigiamas COVID-19 kaupinys
  Nuo kitos savaitės 45 savivaldybėse pradinukai sugrįš į mokyklas

  Svarbiausios temos