07:23 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Prieš ruošiantis atvykti reikėtų patiems darkart įvertinti savosios eglutės būklę – jei nuo jos stipriai byra spygliai, sodinti nebeverta

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Kovo 20-ąją, netoli Verkių rūmų Vilniuje, atsiranda pirmasis "Kalėdų miškas". Jį šiuo metu sodina vilniečiai, išsaugoję gyvas vazonines kalėdines eglutes po žiemos švenčių, praneša miesto savivaldybė.

  "Kalėdinės eglutės Vilniuje sugrįžta į gamtą. Įdomiausia įsivaizduoti, kaip šis miškas atrodys po 30 metų, kai galėsim atvažiuoti čia su savo vaikais pasigrožėti paaugusiais kėniais ir eglėmis", – pasodinęs eglutę pasakojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Nuo ryto iki pietų "miške" jau pasodinta apie 20 eglučių.

  Жители Вильнюса высаживают елки в Рождественском лесу
  Kalėdų miškas Vilniuje

  Pasak miškininko Raimundo Eremino, tiesiai pasodinus spygliuotį, svarbu gerai suspausti dirvožemį, kad neliktų oro tarpų, svarbu ir gerai palaistyti.

  Į Kalėdų mišką galima važiuoti dar ir visą kitą savaitę. Realybė tokia, kad ne visos jos prigis, bet reikia mėginti. 

  Viešoji įstaiga "Vilniaus miesto parkai" Verkių regioninio parko teritorijoje, netoli Verkių rūmų, paruošė vietas pirmiesiems sodinukams ir pažymėjo jas kuoleliais.

  "Vilniaus miesto parkų" darbuotojai vilniečių laukia ir su kastuvais bei laistytuvais jų neturintiems, ir su sodinimo patarimais.

  Raimonda Radžiūnienė, Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos vadovė, pasakojo, kad iki šiol čia buvusi neišvaizdi apleista erdvė, kurią teko tvarkyti, atkuriant į natūralią pievą, šienauti, ir kol susiformuos tikras miškas, parko darbuotojai juo rūpinsis ir puoselės toliau.

  Рождественский лес в Вильнюсе
  Kalėdų miškas Vilniuje

  Jau pasodinę egles vilniečiai pasakojo, kad žada ir toliau kalėdinį mišką lankyti, stengėsi įsiminti savosios eglutės pasodinimo vietą.

  Prieš ruošiantis atvykti reikėtų patiems darkart įvertinti savosios eglutės būklę – jei nuo jos stipriai byra spygliai, sodinti nebeverta. Jei eglutė atrodo gyvybinga, reikėtų paskutinę savaitę prieš sodinant ją intensyviau palaistyti, kad augalas atgautų prarastą drėgmės balansą.

  Tegai:
  Kalėdos, Vilnius

  Svarbiausios temos