15:40 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Aktyviausiai valstybės parama naudojosi Elektrėnų, Kupiškio, Joniškio gyventojai, vangiausiai dujų balionų atsisakoma Klaipėdoje, Plungėje, Kalvarijoje, Akmenėje

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Pernai 309 daugiabučių namų atsisakė maisto gaminimui naudojamų dujų balionų, naudodamiesi valstybės teikiama parama, praneša Energetikos ministerija. 

  Aktyviausiai valstybės parama naudojosi Elektrėnų, Kupiškio, Joniškio gyventojai, kur dujų balionų buvo atsisakyta visuose arba didžiojoje dalyje daugiabučių. Suteiktos paramos suma – 4,3 mln. eurų. 

  Tuo tarpu vangiausiai dujų balionų atsisakoma Klaipėdoje, Plungėje, Kalvarijoje, Akmenėje. Praėjusiais metais valstybės parama nepasinaudojo nei vienas šių savivaldybių daugiabutis.

  Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 1500 daugiabučių namų, kuriuose maistui ruošti vis dar naudojami dujų balionai, daugiausiai Tauragės, Šilutės bei Jurbarko savivaldybėse.

  Praėjusiais metais dujų balionų keitimui alternatyviais energijos šaltiniais buvo skirta 15 mln. eurų. Šiais metais tam numatyta dar 10 mln., tad Energetikos ministerija kreipėsi į Savivaldybių asociaciją, prašydama atkreipti savivaldybių dėmesį į galimybę gauti paramą ir paspartinti dujų balionų keitimą alternatyviais energijos šaltiniais daugiabučiuose namuose.

  "Dujų balionai daugiabučiuose ne tik nelegalu, bet ir nesaugu – nelaimės atveju nukentėti gali daug žmonių, o padarinių likvidavimo darbai yra itin sudėtingi. Suteikiama parama išsprendžia žmonių saugumo klausimą ir taip pat yra patraukli galimybė pasilengvinti buitį, atsinaujinti viryklę, nebepatirti balionų transportavimo kaštų", – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

  Vienam butui bus skiriama iki 726 eurų su PVM parama – daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – 242 eurų, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – 242 eurų, elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui –242 eurų. Taip pat bus kompensuojamos daugiabučio namo atstovo administravimo išlaidos už darbus – 3 proc. nuo namo bendrųjų inžinerinių (elektros arba dujų) sistemų pertvarkymo darbų ir viryklių įsigijimui numatytų maksimalių finansavimo įkainių.

  Paraiškas priima ir vertina Aplinkos projektų valdymo agentūra. projektų vykdytojai turės užpildyti paraiškos ir projekto mokėjimo prašymo formas, kurios integruotos į aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą. Pasitikrinti, ar daugiabutis yra įtrauktas į šį sąrašą gyventojai gali VERT interneto svetainėje.

  Dar šia tema

  Paviešintas Vilniaus daugiabučių, kurių balkonuose draudžiama rūkyti, sąrašas
  Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti kuriama nauja Investicijų platforma
  Tegai:
  dujos

  Svarbiausios temos