08:07 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)

  Verslininkas teigė, kad entuziastingai kuo greičiau pasiskiepijo ir tik pasiskiepijęs sužinojo, kurią vakciną gavo

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Turtingiausias Lietuvos žmogus, verslininkas, "Vilniaus prekyba" (VP) įmonės įkūrėjas Nerijus Numavičius Didžiojoje Britanijoje buvo paskiepytas farmacijos bendrovės "AstraZeneca" vakcina. Apie tai Facebook rašė jo žmona Kaetana Numa.

  "Nerijų vakar paskiepijo Oxford/AstraZeneca vakcina kuri pripažinta saugia ir veiksminga. Kitą dieną po pirmo skiepo jis jaučiasi puikiai, šalutinio poveikio nėra, temperatūra normali, ranka nepatinusi", — rašoma įraše.

  Verslininkas teigė, kad entuziastingai kuo greičiau pasiskiepijo ir tik pasiskiepijęs sužinojo, kurią vakciną gavo.

  "Taip sutapo, kad Nerijus skiepų eilėje pataikė tiesiai į vidurį, mat vakar paskelbta, jog JK jau paskiepijo daugiau nei pusę suaugusių gyventojų, apie 27 mln. žmonių. Iki tol jis kantriai ir sąžiningai laukė savo eilės šioje visuotinėje, nemokamoje gyventojų vakcinavimo programoje, o skiepui jį registravau šią savaitę pradėjus skiepyti gyventojus virš 50 metų", — rašo ji.

  Iki šiol respublika yra gavusi beveik 5,8 milijono vakcinos dozių iš trijų gamintojų — "Pfizer", "Moderna" ir "AstraZeneca".

  Praėjusią savaitę Europos vaistų agentūra (EMA) paskelbė tirianti pacientų, paskiepytų ta pačia "AstraZeneca" vakcinos partija, atvejus keliose ES šalyse ir kurie vėliau pranešė apie tromboembolines komplikacijas. Tačiau kelios ES šalys, įskaitant Austriją, Estiją, Lietuvą, Latviją, Liuksemburgą, Daniją, Bulgariją, Norvegiją, Islandiją, Slovėniją, Kiprą, Italiją, Prancūziją, Vokietiją ir Ispaniją, sustabdė vakcinos "AstraZeneca" naudojimą.

  Ketvirtadienį Europos vaistų reguliavimo institucijos EMA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (PRAC), įvertinęs duomenis apie galimas tromboembolines komplikacijas pasiskiepijusiems "AstraZeneca", padarė išvadą, kad vakcina yra veiksminga ir saugi nuo koronaviruso. EMA ekspertai nepatvirtino, kad vaistas padidina tromboembolinių komplikacijų riziką. Tuo pačiu metu reguliuotojas pabrėžė, kad mokslininkai tęs tolesnį vakcinos šalutinio poveikio ir poveikio tyrimą.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Lietuva, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos