06:41 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)

  Sprendimas paskiepyti Lietuvos valdžios atstovus šiuo preparatu buvo priimtas siekiant "padidinti pasitikėjimą" vakcina

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasiskiepijo vakcina nuo koronaviruso "AstraZeneca".

  Sprendimas paskiepyti Lietuvos valdžios atstovus šiuo preparatu buvo priimtas siekiant "padidinti pasitikėjimą" vakcina.

  Anksčiau buvo paskiepyti Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

  "Savo pavyzdžiu parodyti, kad pasitikime vakcina yra politikų pareiga. Taip, žinau, kad ne vienam kilo klausimų, kodėl aš skiepijuosi, nors jau sirgau Covid-19. Pirma — sirgau labai lengva forma. Todėl ir po ligos turėjau nedaug antikūnų. Kur kas mažiau nei keli kiti mano kolegos, kuriuos koronavirusas papurtė labai rimtai", — savo Facebook paskyroje parašė Čmilytė-Nielsen.

  Ji pridūrė, kad nuo tada, kai persirgo koronavirusu, antikūnų skaičius smarkiai sumažėjo.

  "Ne veltui yra nuostata, kad persirgę yra saugūs nuo 3 iki 6 mėn. Tai dar viena mano žinutė — tirkitės antikūnus, nes tik taip galite žinoti tiksliai, kiek jūs saugūs", — pasakė Seimo pirmininkė.

  Parlamento pirmininkė pažymėjo, kad būtų galėjusi palaukti dar savaitę, tačiau ji sutiko pasiskiepyti dėl vienos aiškios priežasties — parodyti, kad pasitiki "AstraZeneca".

  Europos vaistų agentūra (EVA), įvertinusi duomenis apie galimas tromboembolines komplikacijas pasiskiepijusiems "AstraZeneca", paskelbė, kad vakcina yra veiksminga ir saugi. Ryšio tarp komplikacijų ir preparato kokybės nenustatyta.

  Šiandien nuo koronaviruso turėtų pasiskiepyti ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Arūnas Dulkys.

  Temos:
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, Lietuva, Seimas, Viktorija Čmilytė-Nielsen

  Svarbiausios temos