01:19 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Vilniuje šią savaitę pamokos prasidės dar 4-iose privačiose mokyklose bei 2-ose savivaldybės mokyklose

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Vilniuje šią savaitę atveriamos dar šešios mokyklos, kuriose apie tūkstantį pradinukų mokysis kontaktiniu būdu, pranešė sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pamokos nuo pirmadienio arba antradienio prasidės 4-iose privačiose mokyklose — Vilniaus jėzuitų gimnazijoje, vaikų meninėje studijoje "Diemedis", Šiaurės licėjuje, Karalienės Mortos mokykloje bei 2-ose savivaldybės mokyklose — Šv. Kristoforo progimnazijoje ir Šeškinės pradinėje mokykloje. 

  Planuojama, kad į šias mokyklas grįš maždaug apie 1 000 mokinių. Ruošiantis šių mokyklų atidarymui ištirti 1 079 kaupiniai. 

  Taip per mėnesį Vilniuje kontaktiniam ugdymui, stebint COVID-19 situaciją periodiniu testavimu, iš viso bus atverta jau 10 mokyklų. Vien praėjusią savaitę Vilniaus visuomenės sveikatos biuras "Vilnius sveikiau" testuodamas ištyrė 1 528 mokinių ir mokyklos darbuotojų šeimų ūkius.

  Mokiniai, kurių šeimos ūkio kaupinių rezultatai neigiami, iškart gali mokytis kontaktiniu būdu. Jei kaupinyje bent vienas testas teigiamas — visa šeima kviečiama atlikti PGR testą, o tyrimui patvirtinus, kad bent vienas iš šeimos narių serga COVID-19, visai šeimai galioja Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintos izoliavimosi taisyklės.

  Į mokyklas grįžę pradinukai po 4–7 dienų pakartotinai testuojami kaupinių būdu, tik šįkart — pačioje mokykloje. Pakartotinio testavimo metu nebetestuojami mokinių šeimų ūkiai, testai atliekami tik mokyklą lankantiems vaikams, mokytojams ir kontaktą su jais turinčiam mokyklos personalui.

  Vasario 22 dieną Vilnius pirmasis šalyje atvėrė mokyklą kontaktiniam ugdymui, prieš tai pasirūpinęs ištirti pradinukų ir pedagogų šeimų ūkius pilotiniu kaupinių metodu.

  Nuo pirmadienio,  kovo 22 dienos, 45-iose savivaldybėse pradinukai galės grįžti mokytis į savo klases. Organizuoti pradinį ugdymą kontaktiniu ar mišriu būdu leista tose šalies savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų.

  Nuo pirmadienio savivaldybėse, kuriose sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų, bus leidžiamas ir kontaktinis neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai ar suaugusieji, ir užtikrinamas 30 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam vaikui ar suaugusiajam. 

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Dar šia tema

  Parodyta, kaip vyksta testavimas dėl COVID-19 kaupinių metodu — video
  Tegai:
  Vilnius

  Svarbiausios temos