09:28 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)

  Jo teigimu, vakcinos efektyvumo rodikliai skirtingo amžiaus ir rasės žmonėms buvo nuoseklūs, o vyresnių nei 65 metų amžiaus grupėje efektyvumas siekė 80 procentų

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad JAV atlikta 3-os fazės vakcinos tyrimo tarpinė analizė rodo, jog ji efektyviai apsaugo nuo koronaviruso. Apie tai jis rašo savo Facebook paskyroje.

  "Vakcinos efektyvumas apsaugant nuo simptominių COVID-19 atvejų siekė 79 proc., o nuo sunkių ligos formų ir hospitalizacijos vakcina apsaugojo 100 proc.", — rašo jis. 

  Tuo pačiu, vakcinos efektyvumo rodikliai skirtingo amžiaus ir rasės žmonėms buvo nuoseklūs, o vyresnių nei 65 metų amžiaus grupėje efektyvumas siekė 80 procentų.

  Jis pabrėžia, kad taip pat užfiksuoti geri saugumo ir reaktogeniškumo rezultatai.

  Kovo 18 d. Europos vaistų agentūra (EVA), įvertinusi duomenis apie galimas tromboembolines komplikacijas pasiskiepijusiems "AstraZeneca", paskelbė, kad vakcina yra veiksminga ir saugi nuo koronaviruso. Ryšio tarp komplikacijų ir vaistų kokybės nenustatyta.

  Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir galioja iki kovo 31 dienos imtinai. Tačiau valdžios institucijos neatmeta jo išplėtimo tikimybės, jei epidemiologinė padėtis nepagerės.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau nei 210 tūkstančių atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkstančio žmonių.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, vakcinacija, vakcina

  Svarbiausios temos